DOLAR 16,6859 0.26%
EURO 17,5010 0.48%
ALTIN 986,60-0,53
BITCOIN 334941-1,26%
Isparta
18°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

IŞIĞI GÖRDÜM

ABONE OL
Şubat 1, 2012 15:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehrimize yeni atanan Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner’den bahsediyorum. Dün, sevgili gazeteci arkadaşlarım, Şevket Karahan, Hakan Yaman ve Tarkan Çetin ile beraber, öğle yemeğinde, Öğretmenevinde yeni müdürümüzle beraber sohbet etme imkanı bulduk.

İlk tanışmamız neticesi kendisine hem hayırlı olsun dileklerimizi sunmak, hem de ilk izlenimlerimizi edinmek adına çok güzel, samimi bir görüşme yaptık. Sayın müdürümüz bize kendinden ve kariyerinden bahsetti. Çok hoş sohbet, sıcak ve samimi bir insan. Ne yalan söyleyeyim, daha ilk dakikada içinde ki görev aşkı ve azmini yakından hissettim.

Bir işe başlamak çok önemlidir. Nasıl başlanırsa öyle gider. Bu azmini hiç yitirme sayın müdürüm. Seni köstekleteceklere de! Hiç fırsat tanıma. Bu camiayı çok iyi tanırım. Size ve yoğurt yiyişinize bulaşmak isteyen çok densizler olacaktır. Kararlılığınızı hiç yitirmeyin. Artık Milli Eğitim Bakanlığında çok taşlar yerine oturmaya başladı. Kolay değil çok büyük bir Camiayız. Sizde bu değişimin önemli yapı taşlarından birisiniz.

Konuşmalarınızdan anladığım kadarıyla, siz bu işi biliyorsunuz. Taşra ve Merkez Teşkilatlarının her bir biriminde sırası ile çalışmış olmanız çok önemlidir. Ne yalan söyleyeyim, sizinle tanışmadan önceki ilk düşüncem, atadan torpilli sıradan bir Ankara Bürokratı olduğunuz yönündeydi. Ama şimdi sizdeki ışığı ve kariyer basamaklarınızı görünce şehrimiz için çok özel biri olacağınızı hissettim. Size sonsuz başarılar diliyorum.

Şuna da kesinlikle inanıyorum ki, Sayın Bakanımız Dinçer’in de siz Milli Eğitim Müdürlerinden çok büyük beklentileri var. Yeniden yapılanma adına, gerçekleştirilecek reformlarda sizler çok büyük sorumluluklara sahipsiniz. Bu demektir ki artık arkanız da kapı gibi bir Bakanınız var. İlk görüşmede edindiğim ve çok sevindiğim hususta; Emekli eski bir okul Müdürü olarak, sizinde çalışan (!) müdürlerinizin arkasında olacağınız izlenimine çok sevindim.

33 yıldır içinde bulunduğum, Milli Eğitim Camiasına 2 yıl öğretmenliğim dışında 31 yıldır da yönetici olarak çalıştım. Bu süreç içerisinde yüzlerce görev arkadaşlarım ve amirlerim oldu. Şimdi bunlardan çoğunu hatırlamakla beraber, içlerinde, çok özel olanlar ve iz bırakanları vardı. Bu süreç içerisinde birçok Milli Eğitim Müdürüyle çalışmış olmama rağmen, bende ve %99 arkadaşımın katılacağı gibi 2 tane adam gibi adam Müdürümüz olmuştu. Size de yeni görevinizde tekrar başarılar dilerken İlimizde ve bu camiada iz bırakan Müdürler kervanına siz de katılacaksınız. Ben sizde bu ışığı gördüm.

Saygılarımla.

NAZMİ SÜLDÜR

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP