DOLAR 16,8115 -0.15%
EURO 17,5814 0.02%
ALTIN 977,00-0,06
BITCOIN 3403065,08%
Isparta
22°

AÇIK

03:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

İNSAN MANZARALARI

ABONE OL
Aralık 10, 2011 20:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

22 Kasım 2011 Salı 15:33

İnsanlar vardır; bilgi, kültür ve birikimleriyle yetişen nesli hayata ve üst öğrenim kurumlarına hazırlar. Gelecek onların elinde şekillenir. Onların hata yapma, yanlış ve eksik yapma şansı yoktur. Çünkü onların işi; iyi insan,iyi vatandaş yetiştirmektir. Onların yapacağı yanlışlıklar doğrudan doğruya toplumu ilgilendirir.

Onlar yeni nesli; bilgili, kültürlü, kaliteli yetiştirmekle görevlidirler.

Onlar; anne ve babaların göz bebekleri ,kıymetine paha biçilemeyen yavrularını bilgiyle donatarak; hem kendisine,hem ailesine,hem içinde yaşadığı topluma,hem de insanlığa yararlı olabilecek konuma getirirler.

Onlar kolay unutulmazlar. Çocuklar ve gençlerde ömür boyu devam edecek izler bırakırlar. Hiç beklenmedik bir anda ve mekanda ellerini öpmek isteyenler beliriverir. Bir insan için bundan daha mutlu bir tablo hayal edemiyorum.

Onlar; vatan, millet,devlet,bayrak sevgisini;büyüklere saygı,küçüklere sevgiyi,sabır ve metaneti, hak, hukuk ve adaleti;milli,manevi,ahlâki kültürel değerlerle birlikte evrensel nitelikleri,çağdaş teknolojiyi genç beyinlere nakış nakış işlerler.

Onlar eli öpülesi insanlardır. Onlar fedakarlık abidesidir. Çünkü onlar; yetiştirdikleri eserlerin, fedakârlık ve feragatleri ölçüsünde değer kazanacağını iyi bilirler.

Onlar mum gibidirler. Erirler fakat aydınlatırlar. Her başarının arkasında onlar vardır.

Onlar; bir ihtisas meleği mensuplarıdır, her meslekten insanlar onların eseridir.Onlar; söz ve davranışlarıyla örnek insan olmak ve bunu hayat felsefesi halinde devam ettirmek zorundadırlar.

Onlar; yanlış yapmamaya çaba gösterirler. Çünkü yanlışları sonunda ortaya çıkacak olumsuzlukların; telafisi ve tedavisinin mümkün olmadığının bilincindedirler.

Onlar sevgi ve şefkat timsalidirler. Bu yüzden onların seveni, özleyeni,örnek alanı çoktur.

Onlar genç beyinleri; en iyi ,en güzel,en doğruya yönlendirirler. Dürüstlük, çalışkanlık ve başarı onların vazgeçilmezidir.

Onlar şiirdir şairin mısralarında.romandır,hikayedir yazarların eserlerinde.

Onlar tutunacak daldır, Anadolu’da çaresizliğin filizlendiği yerde ümittir.

Onlar, istikbale yön veren kılavuz, rüzgarda uçuşan yapraktır. İyi günde, kötü günde hep körpe fidanların yanındadırlar.

Onlar, ağacın kökleri, gözlerin göz bebekleridir. Sevgi kandilini yakarak karanlığı ışıtırlar.

Onlar, aç çocuklara ekmek,buram buram tüten vatan sevgisi ve ay yıldızlı bayrağımıza renktir. Vatan için, millet için, bayrak için göz kırpmadan ölen Mehmetçik’tir.

Onlar; en iyi, en güzel ve en doğrunun hem yaşayanı,hem yaşatanıdır.

Onlar; BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK’ün hedefleri, ilkeleri,iddiaları ve ideallerini gerçekleştirerek, Türk Milleti’ni çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkaracaklardır.

Etrafınıza bakınız..! Her yerde ve her yönde, geleceğimizin mimarları ÖĞRETMENLERİ göreceksiniz.
Öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ kutlu olsun.

Saygılarımla…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP