Site icon Gazete32

İngiliz Anneden SDÜ Hastanesine teşekkür

İngiliz Anneden SDÜ Hastanesine teşekkür

Muğla’da evlerinin bahçesindeki yüzme havuzuna düşerek boğulma tehlikesi geçiren 19 aylık Enis bebek, 11 aydır SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi görmekteydi. Pediatrik yoğun bakım ünitesinde tedavi alan Enis Poyraz Işık, ailesine evde bakım eğitimi verilerek taburcu edildi.

Bilineceği üzere Enis bebek, oyun oynarken evin bahçesindeki yüzme havuzuna düştü. Ambulansla önce Köyceğiz Devlet Hastanesine, ardından da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yapılan müdahalenin ardından hayati tehlikesi bulunan bebek, helikopterle SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Tedavi sürecinde hastane idaresi, doktorların ve bölüm çalışanlarının kendilerine destek olduğunu belirten ve Türk vatandaşlığına geçen İngiliz anne Ayla Hanife Işık, SDÜ Hastanesi başhekimi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım’a yazdığı mektup ile teşekkür ziyaretinde bulundu. Hastaneden son derece memnun bir şekilde ayrılacaklarını söyleyen anne Işık, yazdığı mektupla duygularını şöyle ifade etti; “Oğlumun tedavi sürecinde her konuda bize çok yardımcı oldunuz özellikle Prof.Dr. Mustafa Özgür Pirgon hocamız, bilgili bir hekim. Dünyadaki doktorlar sizin gibi olsa dünya daha sağlıklı olurdu.

İngiltere Konsolosluğundan sürekli bizi aradılar Enis’i götürelim diye, biz buradan çok memnun olduğumuzu söyledik bir an bile gitmeyi düşünmedik. SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi doktorlarına çok güvendim. Oğlumun tedavisi 11 aydır devam ediyor. Özgür Hocamız ve diğer doktorlarımızın desteği ile umudumu hiç kaybetmedim. Oğlumun burada tedavi alması için Isparta’ya yerleşmeye karar verdik. Bundan sonra yaşantımıza burada devam edeceğiz.”

SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi şartlarının diğer hastanelere göre iyi durumda olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Özgür Pirgon, “Işık Ailesine, evde hasta bakımı hakkında eğitim verildi. Evde bakım hastası olarak taburcu oldular yine kontrolleri devam edecek.” dedi.

Yazdığı mektup ile teşekkürlerini ileten İngiliz anne Ayla Hanife Işık’a duyarlı davranışında dolayı teşekkür eden hastane başhekimi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, hasta ve yakınlarının hastaneden memnun bir şekilde ayrılmasının gurur verici olduğunu belirtti.