İmam – Hatip Lisesinde coşkulu mezuniyet

ABONE OL
Haziran 9, 2014 03:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Merkez İmam Hatip Lisesinin 2013 – 2014 Eğitim – Öğretim yılı Yıl Sonu Mezuniyet Töreninde 63 yılda okuldan mezun olan öğrenciler bir araya gelerek hasret giderdi.

Isparta Merkez Anadolu İmam – Hatip Lisesinin geleneksel olarak düzenlediği Mezuniyet programının 2013 – 2014 Eğitim – Öğretim yılı ile ilgili olanı geçtiğimiz Cuma günü yapılan etkinliklerle gerçekleştirildi. Mezuniyet Törenleri dün saat 14.00’de Halk Eğitim Merkezi Eski Salonunda açılış ve mezuniyet töreniyle başladı. Bu programı okulumuzun bahçesinde gerçekleştirilen mezunlar günü etkinlikleri takip etti. Okul bahçesinde saat 15.30’da başlayan programa; Vali Vahdettin Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, İşkur İl Müdürü Hüseyin Ergin ve okuldan mezun olanlar ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan programda ilahi korosu ilahiler seslendirdi. Ardından bir öğrenci tarafından Kur’anı Kerim Tilaveti sunuldu. Ardından İlahi Korosunun söylediği ilahilerle programa devam edildi.

Programın protokol konuşmaları bölümünde ise kürsüye gelen İmam – Hatip Lisesi mezunu olan Milli Eğitim Bakanlığı eski Başmüfettişi ve Din İşleri Genel Müdür Yardımcısı ve İmam – Hatip Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Büber; “Öncelikle programımıza katılan herkese hoş geldiniz diyorum ve teşriflerinizden dolayı da teşekkürlerimi sunuyorum. Bilindiği gibi okulumuz Anadolu İmam – Hatip Lisesi ilimizin en köklü ve eski okullarının başında gelmektedir. Onun için bu okulumuzun toplum nezdinde önemi büyüktür.

Bu doğrultuda; bizde bu okulumuzun Mezunlar Derneği olarak yıllar önce Yıl Sonu Programı düzenleyerek bu programı da geleneksel hale getirdik. Programımızı bu yıla kadar olduğu gibi bu yıldan sonra da yıllarca geleneksel olarak süreceğini inancım tamdır. Bu programımıza diğer yıllardan farklı olarak geçmiş yıllarda İmam – Hatip Lisesinde okumuş ve mezun olmuş veya görev yapmış herkesi bu programa davet ettik. Sağ olsunlar kendileri de büyük katılım gösterdiler. Bundan dolayı da tüm mezun arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Programda daha sonra sırasıyla; mezun öğrenciler adına Halil Hayıt adlı öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı Emekli Müsteşarı Merdan Tufan ile Vali Vahdettin Özkan birer konuşma yaptılar. Programda ödül töreninin ardından saat 18.30 – 20.00 arası davetlilere verilen Isparta’ya özgü Helva – Kabune yemeği ikram edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP