Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İlber Ortaylı, İtalya Başbakanı Meloni ile görüşmesini anlattı! “Afrikalı göçmenleri bize göndereceklermiş”

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile basına kapalı görüştükten sonra İlber Ortaylı’yla Kapalı Çarşıyı gezmişti. Ortaylı görüşmenin bilinmeyenlerini ilk kez açıkladı. Türkiye’ye göçmen gönderilmek istendiğini belirten Ortaylı’nın ‘çiğ et yiyenler, sokakta işeyenler, çıplak gezenler…’ sözü sosyal medyada çok konuşuldu.

Türkiye geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın önemli bir ismini konuk etti. İtalya Başbakanı Giorgia Meloni Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

Bu ziyaretin devamında Kapalı Çarşı’yı gezmek için ünlü tarihçi İlber Ortaylı’yla bir araya gelen Meloni’nin görüntüleri ses getirmişti.

Kapalıçarşı Derneği yetkilileri ile de görüşen Meloni, tarihi bir restoranda ise yemek yedi. Kendisine ikram edilen sütlaç, kazandibi ve ayva tatlısının tadına bakan Başbakan, tatlılara bayıldığını söyledi. Başbakan Meloni’ye Türk kahvesi ve çay da ikram edildi.

Ünlü tarihçi bu ziyaretin detaylarını Habertürk ekranlarında anlattı. Mehmet Akif Ersoy’un programına telefonla katılan Ortaylı, İtalya’nın Türkiye’ye göçmen göndermek istediğini ifade etti. Afrika kökenli göçmenlerle ilgili bilgileri aktaran Ortaylı olabilecek en kötü senaryoyu da söyledi.

Ortaylı katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı; Çok önemli bir tezleri var. Afrikalı göçmenler İtalya’dan bize gelecekmiş. İtalya’nın doğru yabancıyı kaldıracak bir yapısı yok. Ne mekanı yeter, ne hizmetleri yeter o çok açık.

Ama bizde zaten yeteri kadar var. Şunu söyleyim zenciler üzerinde yazılan bazı mesajları okudum, felaket. Fransa’nın güney sahillerinde, Marsilya’da, Almanya’nın en faşo yerlerinde böyle şeyler yazılmaz. Çok ayıp şeyler utandım. Türkler o kadar da zenci düşmanı bir topluluk değildir. Bu millet ilk defa tanımıyor Afrikalıları.