İl Başkanı Halıcı: Vatandaşa Cennetten Garanti Veriyorlar
  • Gazete32
  • Isparta
  • İl Başkanı Halıcı: Vatandaşa Cennetten Garanti Veriyorlar

İl Başkanı Halıcı: Vatandaşa Cennetten Garanti Veriyorlar

ABONE OL
Temmuz 28, 2022 13:39
İl Başkanı Halıcı: Vatandaşa Cennetten Garanti Veriyorlar
1

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Diyanet’in “Fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren Allah’tır” fetvasına ve dün gündeme gelen Yalvaç İlçe Müftüsünün açıklamasına tepki göstererek, “Şimdi de atanmışlar herkesi, herşeyi suçlamaya başladılar.” dedi.

Fiyat artışlarının yaşandığı süreçte, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu “Ticarette kâr haddi var mı” sorusuna cevap olarak, “Fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren Allah’tır” fetvasını verdi. Diyanetin fetvası tepki çekerken bir tepki de CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’dan geldi.

“HERKESİ, HERŞEYİ SUÇLAMAYA BAŞLADILAR”

“Bu nasıl bir saygısızlıktır? Hükümetin sözcülüğüne soyunmak nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı diyor ki: ‘Fiyatları tayin eden Allah’tır”. Hiç mi Allah korkusu kalmadı? Boşuna uğraşmayın, likayatsızlığınız ortaya çıktı. Faiz sebep, enflasyon sonuç diyordu Cumhurbaşkanı. Şimdi de atanmışlar herkesi, herşeyi suçlamaya başladılar.”

“VATANDAŞA CENNETTEN GARANTİ VERİYORLAR”

Sırf Erdoğan’ı suçlamamak için, sırf kendi liyakatsizliklerini göstermemek için herkesi, herseyi suçluyorlar. Aynı Diyanet’in atadığı Yalvaç İlçe Müftüsü ise caminin elektrik borcunu ödeyenlere cennetten yer garantisi veriyor. Sizin liyakatsızlığınız nedeniyle yaşadığımız sorunların faturası yine vatandaşa kesiliyor. Siz israf içerisinde, şatafatla yaşayabilin diye vatandaşın dinî duygularını kullanamazsınız.

Maalesef kötü yönetimin, liyakatsiz yönetim yapısının Türkiye’yi getirdiği hal bu. Bunlarda Allah korkusu da kalmamış. İlçe Müftüsünün hemen görevden alınması gerekiyor.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0