Site icon Gazete32

İl Başkanı Halıcı : Kar Temizleme Araçları Nerede Tam Olarak?

Isparta Belediyesi tarafından özellikle mahallelerde yeterli çalışma yapılamamasına bir tepkide CHP İl Başkanı Yalım Halıcı’dan geldi. Halıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kar yağışı ilgili önceden uyarıların yapılmasına rağmen Isparta Belediyesi tarafından önlem alınmamasını eleştirdi.

Başkan Halıcı, şu ifadeleri kullandı ;

Belediye Başkanına buradan soruyorum. 25 Ocak’ta videosunu paylaştığınız kar araçları ve tuzlar nerede tam olarak? Dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı tüm şehri etkisine altına almışken hala daha çalışmalar neden başlatılmadı? Otobüslerin, ekmek arabalarının giremediği sokaklar, caddeler var.

Vatandaşlar mağdur ediliyor, insanlar bizi arıyor. Devlet imkanlarını belediye başkanlarımızı karalamak için kullanan iktidar partisinin belediyeleri vatandaşlarımıza hizmet götüremiyor.

Geçen hafta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile yatıp kalkanlar önce kendi belediyelerinin hizmetlerini kontrol etsin.

Isparta Belediyesi’nin kar yağışı hakkında önlem almadığı ve meteorolojiyi takip etmediği görülmüştür. Bu gibi durumlar da çok daha hızlı hareket etmek gerek.

Kar yağışı tahmin edilen birşeydi. Meteoroloji’nin ve Vali Ömer Seymenoğlu’nun tüm Isparta genelinde uyarılarda bulunmasına rağmen neden yeterli önlemleri almadınız?