'İçki yasağı söz konusu değil'

ABONE OL
Nisan 5, 2013 15:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir süredir Isparta gündemini meşgul eden ve bazı tartışmalara neden olan “içki yasağı” ile ilgili net konuşan Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta’da içkiye karşı bir yasağın olmadığını, içkiden dolayı huzuru bozanlara yönelik bir asayiş ve huzur düzenlemesi olduğunu vurguladı.“İçki yasağı” ile ilgili net konuşan Isparta Valisi Memduh Oğuz, yapılan düzenlemenin içki yasağı olmadığını, huzur ve asayiş düzenlemesi olduğunun altını şu sözlerle çizdi. “Isparta’da içki yasağından söz ediliyor. Isparta’da içki yasağı söz konusu değildir.

Zaten bizim mevzuatımızda neyin serbest olduğu neyin yasak olduğu yazılıdır. Bizim vazifemiz dolayısıyla vatandaşımızın yürüyüş yollarında, genç kadınlarımızın genç kızlarımızın rahat rahat yürüyüp gezebilmeleri için, piknik alanlarında rahar rahat pikniklerini yapabilmeleri için, canı isteyenin canı istediği yerde içki sofrası kurulmasına engel olacak bir düzenlemedir.

Yaptığımız düzenleme sadece asyiş düzenlemesidir, huzur düzenlemesidir. Alkolle ilgili bir düzenleme değildir. Kişi güvenliği ve emniyeti ile ilgili bir düzenlemedir. 20 ailenin piknik yaptığı bir yerde iki kendini bilmezin yaptığı uygunsuzluklar yüzünden 20 aile orayı terk ediyor.

Mesela Sidre tepesine çıkan yolların etrafını alkol tüketim alanlarına dönüştürenlere karşıyız. Ailelerin piknik yaptığı bir ortamda arabaların içinde içki masaları kurulmasına da müsaade etmeyiz. İçkiyi içilmesi mümkün olan restoran ve içkili mekanlarda içilebilir. Bizim böylesi mekanlara ve içkili bölgelerle ilgili bir yasağımız yok.”dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0