İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Isparta’da
  • Gazete32
  • Isparta
  • İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Isparta’da

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Isparta’da

ABONE OL
Kasım 11, 2019 06:27
İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Isparta’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil; İçişleri Bakanlığımızca kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatıyla başlatılan İzleme Değerlendirme Projesi’nin (İZDES) yereldeki çalışmalarının değerlendirilmesi amacıyla, Isparta’ya geldi.

Isparta Valiliği’nde Vali Ömer Seymenoğlu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından karşılanan İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil ilk olarak Valilik özel defterini imzalayarak Vali Seymenoğlu ile bir süre görüştü.

İçişleri Bakan Yardımcımız Erdil ardından İZDES çalışmaları kapsamında, Vali Ömer Seymenoğlu, beraberindeki bürokratlar, İçişleri Bakanlığımıza bağlı birimler ile Valilik birimleri yetkililerinin katılımıyla Valilik toplantı salonunda değerlendirme ve Koordinasyon toplantısı düzenledi.

Toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ömer Seymenoğlu, İçişleri Bakan Yardımcımız Erdil ve üst düzey bürokratlarla birlikte yürütülen proje kapsamındaki çalışmaların, kendilerine yol göstereceğini, eksiklerin giderilmesi ve faydalı hizmet sunulması noktasında, ilerisi için daha iyi işler yapılabilmesine katkı sağlayacağını düşündüğünü söyleyerek, İçişleri Bakan Yardımcımız Erdil’e teşekkür etti.

İçişleri Bakan Yardımcımız Erdil ise “Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde Bakanlığımız taşra birimlerinin hizmet kapasitelerini ölçmek, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimi geliştirmek, sahadaki görüş ve önerileri doğru şekilde merkeze iletmek ve valiliklerimizdeki iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere İZDES (İzleme Değerlendirme Sistemi) Projesi’ni başlattık. Bu projenin birinci aşamasında, 81 ilimizi ziyaret ederek 4.000’e yakın personelimizle bir araya geldik. Bu ziyaretler sonucunda sorunlarla ilgili öneriler de geliştirilerek hazırlanan raporlar illerle paylaşılmış ve önerilerin hızlıca hayata geçirilmesiyle ilgili talimatlar verilmiştir. Projenin ikinci aşamasının teması ise “Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği” olarak devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın “Devleti temsil etmek, milletin gönlünü kazanmakla olur” ifadeleri doğrultusunda İçişleri Bakanlığı olarak Valiliklerimizde başlattığımız ‘’vatandaş odaklı hizmet seferberliği’’ kapsamında, bütün bürokratlarımızla sahaya iniyoruz. Bakan Yardımcıları başkanlığında Bakanlığımız üst yöneticilerinden ve uzmanlardan oluşan 9’ar kişilik heyetlerle 54 ilimizde ziyaret programlarımız gerçekleştirilmiş olup, bugün 55. ilimizde bulunmaktayız. Kalan 26 ilimize en kısa sürede ziyaretler gerçekleştirilecektir. Vatandaş odaklı hizmet seferberliği, öncelikle “Dinleme ve Empati” prensibi üzerine kurgulanmış bir projedir. Bu proje kapsamında Bakanlığımızca uygulanan halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi proje ve uygulamalar hakkında, Ticaret Sanayi Odaları ve Borsaları, Esnaf ve Sanatkâr Odaları, Ziraat Odaları, Muhtarlar, Okul Aile Birlikleri ve Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya gelmeyi, görüş alış verişinde bulunmanın yanında Valiliklerimizin iletişim ve işbirliği kapasitesini de değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de Bakanlığımız birimlerince sunulan Emniyet, Asayiş, Trafik, 112 Acil Çağrı, Nüfus, Göç vb. hizmetlerden yararlanan vatandaşlarımızla birebir görüşmek suretiyle hizmet kalitemizi ve vatandaş memnuniyetini ölçmek olarak belirlemektir.” dedi.

Valilik programının ardından Isparta Belediyesini ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil daha sonra Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, işadamları, esnaflar, çiftçiler ve muhtarlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi.

İçişleri Bakan Yardımcımız Erdil Isparta programı kapsamında Vali Seymenoğlu ile birlikte iş yeri ziyaretleri gerçekleştirerek esnaf ve çalışanlarla sohbet etti.

Isparta ziyaretinde son olarak, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara’da Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda kahramanca şehit olan Akif Altay’ın Isparta’da yaşayan eşi Gülsüm Altay, oğulları Muhammet, Niyazi ve kızı Aslı’yı ziyaret ederek aileye taziyelerini ileten İçişleri Bakan Yardımcımız Erdil ardından 2016 yılında hain terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonlarda Mardin ili Nusaybin ilçesinde yaralanarak gazi olan Uzman Çavuş Süleyman Altuntay’ı ve ailesini evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0