Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İbicioğlu : 'Hayatımızı geleceğin şartlarına göre planlamalıyız'

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademik açılış töreni SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ile ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Tören kapsamında, Mustafa Büyükkutlu tarafından “Ahlak” konulu bir konferans da verildi.Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan MYO Müdürü Doç. Dr. Ramazan Armağan yüksekokulun akademik ve fiziki yapılanması hakkında bilgi vererek yüksekokul ve öğrencilere sağladığı katkılardan dolayı hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu’ya teşekkür etti.
SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ise SDÜ’nün çağıyla bütünleşmiş, kendisini insan ve üretim kaynakları gerekliliklerine uygun olarak yapılandırmış ve sürekli dinamik dengeyi yakalama peşinde olan bir üniversite olduğunu söyledi. Üniversiteler arasındaki rekabetin her geçen gün artığını dile getiren İbicioğlu, “Üniversiteler artık bir başka ülkede birimler açma imkanını elde etmiştir.
Bu münasebetle yetiştirdiğimiz öğrencilerin dünya çapında profillere sahip olma gereği ortaya çıkmıştır. SDÜ olarak bu gerekliliklerin farkında olarak hareket ediyoruz. Yetiştirmeye çalıştığımız öğrencilerimizin vizyonlarını Türkiye çapında değil dünya çapında geliştirmelerinin gerekliliği çok önem kazandı. Bundan sonraki süreç içerisinde öğrencilerimizin sahip oldukları veya olmaları gereken donanımları mevcut şartlara göre değil gelecekteki şartlara göre hazırlamaları gerekiyor.”dedi.
“Hayatımızı geleceğin şartlarına göre planlamalıyız” diyen İbicioğlu, öğrencilere, kendilerini yetiştirmeleri konusunda tavsiyelerinde bulunarak yabancı dili etkin kullanmanın önemine değindi.
Törenin ardından Yalvaçlı işadamı Mustafa Büyükkutlu tarafından verilen “Ahlak” konulu konferansa geçildi. Ahlaki normların değerlerle belirlendiğini vurgulayan Büyükkutlu, değerlerin toplumun manevi dinamikleri olduğunu, iyiyi, güzeli, doğruyu hissedebilme ve bunları topluma yansıtabilmenin ahlaki değerlerin başında geldiğini söyledi.
Büyükkutlu konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Gelecek ile ilgili hedefleri olmayan, geçmişi ile küs olan, tarihinden habersiz, kültürünü ve geleneklerini yozlaştırmış, hatalarından ders almayan toplumlar değerlerini muhafaza etmek ve yaşatmak için toplumun akli hükmündeki en önemli kurum olan üniversitelerimize ihtiyaç duyarlar. Toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutan sözünde duran örnek davranış sergileyen ve övgüye layık eylemler gerçekleştiren gönlü kirlenmemiş insanlara, gençlere, üniversitelilere ihtiyacımız var. Bu vasıtalara sahip insanların öncülüğü toplumun geneli tarafından çok çabuk ve kolay benimsenir. Erdemli insanlar değerlerimizi koruyan ve uygulayan kişilerdir.”
Etkinlik sonunda Rektör İbicioğlu, katkılarından dolayı Mustafa Büyükkutlu’ya plaket verdi.