Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hoş Geldiniz Paşam, 6 Mart 1930 Atatürk Isparta’da

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mart 1930 tarihinde Isparta’yı teşrifinin 94. Yıldönümü törenle kutlandı.

Kortej yürüyüşü için Isparta Tren Garı önünde buluşan katılımcılar zeybek oyununu izledikten sonra İstasyon Caddesi’nden 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’na kadar süren yürüyüş gerçekleştirdi.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda Vali Aydın Baruş, Isparta Milletvekili Yalım Halıcı, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, mülki ,askeri ve adli erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katılımıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Buradaki tören, sırasıyla Isparta Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Tören, Belediye Başkanı Başdeğirmen’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla son buldu.

Ardından Vali Baruş ve protokol üyeleri Tarihi Garnizon Komutanlığı binasında bulunan müzeyi ve Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yaptığı Atatürk resimleri sergini gezdi.

Vali Baruş müzede bulunan şeref defterine “Atatürk’ün Isparta’yı teşrifinin 94. yılında onun anısını yaşatmanın büyük onurunu yaşıyoruz” yazarak imzaladı.