Site icon Gazete32

“Hiç kimse mağdur edilmeyecek”

AK Parti Isparta Belediye Başkan adayı Nuri Uzaktaş katıldığı “Ne Var Ne Yok?” programında önemli açıklamalar yaptı.

Belediye Başkanı olduğu takdirde Isparta’ya yapacağı projeleri ve kaynaklarını anlatan Uzaktaş, özellikle belediye personelinin kesinlikle mağdur edilmeyeceğini açıkladı. Belediye personeli arasında asılsız dedikoduların yayıldığını belirten Uzaktaş şunları söyledi:

“Belediye personeli siyasetçinin oyuncağı olmamalıdır. Çalışanın hiçbir sıkıntısı olmaz, hiçbir personel mağdur edilmez. Belediye personelinin motivasyon noktasında sıkıntısı var. Çünkü ne yapacaklarını, hangi işi yapacaklarını bilmiyorlar. Personel mutsuz. Personel mutsuz ise verimsiz olur. Başarı verimlilikle, verimlilik mutlu personel ile olur. Personelimize her türlü desteği vereceğiz. Özellikle konut sahibi yapmak için TOKİ ile çalışmalarımız olacak.”

Uzaktaş, olmayacak, popülist vaatler vermeyeceğini, gerçekçi projelerle milletin önüne çıktığını da belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Belediye imkanları ile yapılacak projeler ve merkezi hükümetten kaynak sağlanarak yapılacak projeler var. Biz bakanlarımızla bütün bunların planlamasını yaptık. Bu nedenle projelerimizin tamamının kaynağı hazır.

Sudan, alt – yapıya, fabrikadan, imara kadar her alanda çok önemli, adaletli çalışmalar yürüteceğiz. Hedefimiz; yemedi – yedirtmedi, çalıştı. Allah razı olsun dedirtmek.”

İmarın ahlaklı ve adaletli bir yapıya kavuşacağı belirten Uzaktaş, su fiyatlarının konutlarda zamlanmayacağını, işyerlerinde ise ucuzlayacağını belirterek:

“Ticarethanelerin su fiyatları indirilecek. Tacire, sanayiciye destek olunacak. Mevcut sistemde cezalandırılıyor. Konutlardaki suya da zam yapılmayacak. Ispartalı memba kalitesinde su içecek” şeklinde konuştu.