“Her öğrenciye bir elma”

“Her öğrenciye bir elma”

ABONE OL
Aralık 29, 2020 21:15
“Her öğrenciye bir elma”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye elma üretiminin 3’te 1’ini tek başına karşılayan Isparta’da Kent Konseyi, Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda yürütülen okul sütü ve kuru üzüm programlarına benzer olarak “Her öğrenciye bir elma” sloganıyla kampanya başlattı.

Bu kapsamda belediyelerle iş birliği yapan Kent Konseyi, Yedişehitler İlk ve Ortaokulundaki bin 300 öğrenciye Gelendost Belediyesi’nden alınan bir ton elmayı dağıttı. Elma dağıtım törenin ardından gazetecilere açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Mahmut Bülbül, “Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz elma ile buluşsunlar. Milli Eğitim Bakanlığımız, bu işe gönül verirse ülke çapında her öğrenciye bir elma yedirilsin. Süt, kuru üzüm gibi dağıtılan ürünlerin yanında istiyoruz ki elmamız da yerini alsın.” dedi.

Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin de Isparta’da elma üretiminin yüzde 25’inin Gelendost ilçesinden karşılandığını belirtti. Elmanın sağlık açısından ne kadar faydalı olduğunu söyleyen Sezgin, bu kapsamda da belediyece 1 ton elmayı bugün dağıttıklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0