Site icon Gazete32

‘Hemşeri olma ve kardeşlik kucaklaşması’

GÜNEYKENTLİLER DERNEĞİ GÜN-DER SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE BÜROKRATLARI İLE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ.

Güneykent Kültür Eğitim ve Araştırma ve Dayanışma Derneği Türkiye’nin nüfus başına en çok bürokrat yetiştiren memleketi Güneykent’te 27 Temmuz 2014 Pazar günü Yatsı namazından sonra bir bayram arifesinde Güneykentlilerin kurduğu Sosyal yardımlaşma derneği olan GÜNDER Ankara-İstanbul-Isparta ve diğer şehirlerden Güneykent’e bayram nedeniyle intikal eden hemşerileri ile buluşarak Güneykent Kültür ve Eğitim Evinde, Güneykent ve Güneykentlilerin sıkıntılarını dile getirdiler.

Toplantıya Başta Gün-Der Başkanı Halil Aşgın, Güneykent Belediye Başkanı Fahretdin Gözgün, hayatta olan önceki dönemlerin belediye başkanları Ahmet Kansu, Ali Erdem, Siyasi partilerin belde başkanları ve Belediye Meclisi üyeleri, Muhtarlar, Cami İmamları, bürokratlar İbrahim Çiftçi, Mehmet Kiremitçi, Ahmet Koyuncu, Cevdet Yalçınkaya, Hayrettin Baysal, Erkan Ertekin ve diğer bürokratlar ve Güneykentli ve baladız mahallesinden vatandaşlar iştirak ettiler.

Güneykent’in yeni mahallesi olan Baladız ‘dan 2 olmak üzere toplam 13 dernek ve sivil toplum örgütü başkanları, Bu toplantıda bürokrasi yönünde giderilebilecek olumsuzlukları, fakir vatandaşlara yardımcı olmayı, öğrenim gören Güneykentli öğrencilere maddi anlamda burs desteğinde bulunma çalışmaları, yeni mahalle olan Baladız mahallesinin sorunları, sulu tarım, tarım alanlarını tehdit eden ve aşırı şekilde çoğalmış bulunan yabani domuz ile mücadele gibi konuların yanı sıra derneğin tüzüğü ve alanları ile yardım toplanması konularında mutabakat sağlanmak üzere geniş çaplı bir toplantının daha düzenlenmesi konularına değinildi. Derneğin daha aktif olarak faaliyet ve muhtaç durumda olan vatandaşlara, öğrencilerimize yardımcı olabilmesi için tüm maaşlı hemşehrilerin maaş aldıkları ptt ve bankalara otomatik talimat vererek her ay en az 5 TL aidat toplanması hususları görüşülerek karara varıldı.

Siyasetten uzak, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin öne çıktığı toplantı çok sıcak bir ortamda çay ve pasta ikramı yapılarak gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Oldukça faydalı ve tartışmasız bir şekilde geçen toplantıda bütün toplantıya iştirak edenler kendilerini tanıtarak görüş ve düşüncelerini beyan ettiler. Bütün her yerde daha çok anıların anlatıldığı bürokratların olduğu ortamlarda Güneykent’li bürokratların toplantıya iştirak ederek Güneykent‘in sorunlarını daha ilk günden konuşup bir araya gelmeleri Güneykent’te yaşayan vatandaşları da oldukça memnun etti.

Toplantıda İbrahim Çiftçi, Fahretdin Gözgün, Hayrettin Baysal, Erkan Ertekin, Ali Erdem, Ahmet Kansu, Hamdi Türen, Hüseyin Aşan, Halil Aşgın, Sadık Erkan, Adil Aktuna ve diğer Sivil toplum Örgüt temsilcileri, siyasi partililer ve vatandaşlar konuşmaları ile iyi dilek temennileri ve bayramlaşma ile toplantı sona ererken. Toplantıya memleket dışarısında olmaları münasebetiyle iştirak edemeyen Tuncay Engin, İsa Coşkun, Eyüp Ersoy ve diğer hemşehrilerin de iyi dilek ve temennileri ile bayram kutlama mesajları bildirildi.

Secattin BÜYÜKDAVRAZ-Gazete 32-FNMB Isparta- Hedef Tv-Hür realist haber.