Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hasta ve Karnındaki Bebeği Kurtarıldı

Beyninde baloncuk tespit edilen

Beyninde baloncuk tespit edilen  34 haftalık gebe hastaya Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Girişimsel Radyoloji Bölümünde Yrd. Doç. Dr. Aykut R. Aktaş ve ekibi tarafından kasıktan girilmek suretiyle beyin ve kafatası açılmadan endovasküler girişimsel işlem uygulandı. Başarıyla geçen operasyonun ardından 30 yaşındaki hasta sağlığına kavuştu.

Şiddetli baş ağrısı nedeniyle çekilen tomografide beyin kanaması teşhisi konulan hastanın, Girişimsel Radyoloji ekibince yapılan üç boyutlu anjiyografisi sonucunda beyin damarında baloncuk tespit edildi. Hastanın kasık bölgesinden girilerek beyin kanaması olan anevrizma, kapalı yöntemle, kafatası açılmadan ameliyatsız bir şekilde başarıyla tedavi edildi.  Yüksek teknoloji cihazlarla müdahale edilen hastanın hayati tehlikeyi atlattığını ifade eden Aktaş, operasyon öncesi alınan bebeğin sağlığının da iyi olduğunu söyledi.

Aktaş, “Birçok hasta beyin kanamasından ve tıkanmalardan dolayı hastaneye ulaşamadan hayatlarını kaybediyor. Amacımız bu kayıpların önüne geçebilmek” dedi.