Halk otobüslerinde sivil kıyafetle denetim

ABONE OL
Eylül 13, 2013 23:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, toplu taşıma yapan özel halk otobüsleri sürücülerinin denetlenmesine yönelik yeni bir çalışma başlattı.İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ekiplerin sivil kıyafet ile normal vatandaş gibi farklı güzergahlardaki araçlara binerek halk otobüsü sürücülerinin kural ihlallerini tespit ederek ceza işlemi uygulanabilmesi için resmi ekiplere bildirdiği belirtildi.

Açıklamada otobüs sürücülerinin ‘Bir kural ihlali yaparsam kesin yakalanırım ve kesin ceza alırım’ inancının yerleşmesi amacıyla algılanan yakalanma riskinin artmasını sağlayacak bu çalışmanın çeşitli zamanlarda devam edeceği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Trafik güvenliğini tesis ederek, insanlarımızın güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak Isparta Emniyet Müdürlüğümüzün öncelikli görevleri arasındadır. Her yıl binlerce insanımızın hayatını kaybettiği, yüz binin üzerinde insanımızın yaralanıp, bunlardan bir çoğunun sakat kaldığı trafik kazaları ve sonuçlarının azaltılmasında, günlük rutin çalışmalar yerine etkili yöntem ve eylemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi ertelenemez önceliklerimiz arasındadır.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP