Halıcı : Emekli Zammı Teklifimizi Yine Reddettiler !

Halıcı : Emekli Zammı Teklifimizi Yine Reddettiler !

ABONE OL
Aralık 23, 2021 15:32
Halıcı : Emekli Zammı Teklifimizi Yine Reddettiler !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Isparta İl Başkanı H.Yalım Halıcı,emekli maaşları zamları için muhalefetin,TBMM’ye sunduğu teklifin AKP+MHP oylarıyla reddedilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.Halıcı:”İktidarın kaçarı yok emekliye makûl olan zammı yapacak.”dedi.

Asgari ücretin geçtiğimiz günlerde açıklanmasının hemen ardından TBMM kulislerinde emekli maaşı zamları da gündeme geldi.Konuyla ilgili kanun teklifi hazırlayan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, kanun teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince muhalefetten de sert tepkiler geldi.Konuyla ilgili bir diğer tepki de Isparta İl Başkanı H.Yalım Halıcı’dan geldi.

“O insanlar bu devlet için onca yıl çalışmış, güzel bir düzenleme gerekiyor”

Halıcı yaptığı açıklamada iktidarı sorumsuzlukla suçlayarak, “Asgari ücrete zam yapıldı tamam. Fakat emekliler hâlâ umutla bekliyor. Herhangi bir açıklama yapılmıyor. Kulağımıza bir rakam dahi gelmedi. İktidar ne yapmaya çalışıyor? Bu büyük sorumsuzluk. Açlık sınırının altında yaşayan emekliler var. Evine ekmek götüremeyen, çocuğunu okutamayan…Yapılan bir düzenleme, bir zam haberi ortada yok. Biz teklif veriyoruz o teklif de reddediliyor. Neden diyoruz yanıt yok” dedi.

“Emekliye hakkı verilene kadar durmayacağız”

Emeklilerin umutla beklediğini söyleyen Halıcı, “Gelin birlik olalım, emeklilerin bu zor günlerinde onları sevindirelim. Sırf muhalefet bu teklifi sundu diye reddetmek olmaz. Nice emekliler var hâlâ zam haberini bekleyen, o paraya umut bağlayan. Bu insanlar onca sene bu devlet için çalışmış. Onlara asgari sınırda bir maaş verilmesi gerek. Teklifimiz ne kadar reddedilse de biz bu olayın takipçisi olacağız ,emekliye hakkı verilene kadar durmayacağız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0