DOLAR 15,9403 0.08%
EURO 17,0277 -0.14%
ALTIN 948,35-0,03
BITCOIN 466020-3,03%
Isparta
15°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Hala atanamadın mı?”

ABONE OL
Nisan 13, 2015 23:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atama bekleyen  öğretmen adayları,  Eğitim-Bir-Sen Isparta 1 No’lu Şube Başkanı İhsan ARICI’yı yönetim binasında ziyaret ederek, Nisan’da 40 bin öğretmen atanması yapılması  için destek istediler.

Isparta Ataması Yapılamayan   Öğretmen Platformu  üyeleri; “Biz artık Facebook, Twitter başında yetkililere sesimizi duyurmak değil, okulda öğrencilerimizle birlikte olmak istiyoruz. Biz artık ücretli değil, kadrolu öğretmen olmak istiyoruz. Biz artık ailelerimizin yüzüne utanarak değil, gururla bakmak istiyoruz.

Biz artık çevremizin “hala atanamadın mı?” sorusundan kurtulmak istiyoruz. Ve belki de en önemlisi, biz seçim ataması değil, ihtiyaç ataması istiyoruz. Bu yüzden de Eylül ayında yapılan adaletsiz kontenjan dağılımının Nisan ayında 40 bin öğretmen ataması ile telafi edilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular..

Öğretmen adayları, atama bekleyen öğretmen adayı sayısının 330 bini geçtiğini, atanamadıkları her yıl psikolojilerinin biraz daha bozulduğunu ifade ettiler

Şube Başkanı İhsan ARICI ,Milli Eğitim Bakanlığımız hali hazırda çeşitli branşlarda 120 bin öğretmen açığı olduğunu beyan etmektedirler. atama bekleyen öğretmen adayı sayısının 330 bini geçtiğini Bakanlık bu açığı diğer mesleklerde görülmeyen bir istihdam şekliyle, 80 bin öğretmen adayını, ücretli vekil öğretmen sıfatları ile çalıştırmaktadır. Eğitim Bir Sen olarak, ücretli öğretmenlik uygulamasının bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Eğitimin atanmış öğretmenler tarafından yapılmasın önemsiyoruz .Ayrıca eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adayı sayısının her geçen gün arttığını belirterek, mevcut mezunların ataması yapıldıktan sonra, eğitim fakültelerinin öğretmen açığına göre kontenjan belirlemesi, 15-20 yıllık planlama yaparak öğrenci alması gerektiğini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Isparta 1 No’lu Şube Başkanı İhsan ARICI  Eğitim-Bir-Sen olarak  2015 toplu sözleşme görüşmelerinde 3600 ek göstergenin alınarak emeklilik süresi dolan öğretmenlerin emekliliğe teşvikinin sağlanması gerekliliğini masaya getirecektir Bizler her zaman atama bekleyen öğretmen adaylarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu taleplerinizi Genel Merkezimiz aracılığıyla yetkililere iletiyoruz, iletmeye de devam edeceğiz. En kısa zamanda atanmanızı temenni ediyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • ihsan

    aferim size atamaya ıspartada ihsan bakıyor yakında tayininiz çıkar


HIZLI YORUM YAP