Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gurbetçi şampiyonun en büyük hayali Türkiye’de yarışmak

Isparta Şarkikaraağaçlı olan ama

Isparta Şarkikaraağaçlı olan ama Fransa’da yaşayan Murat Dogral azmi ve inancıyla geçtiğimiz ay 180 takımla verdiği mücadele sonunda şampiyon oldu. Yaptığı açıklamada en büyük hayalinin Türkiye’de yarışmak olduğunu söyleyen şampiyon sporcu, bu hayalinin gerçekleşmesi için sponsor bekleyişine girdi.OTO TAMİRCİLİĞİNDEN RALLY ŞAMPİYONLUĞUNA

Isparta Şarkikaraağaçlı olan ama Fransa’da yaşayan Murat Dogral azmi ve inancıyla geçtiğimiz ay 180 takımla verdiği mücadele sonunda şampiyon oldu. Yaptığı açıklamada en büyük hayalinin Türkiye’de yarışmak olduğunu söyleyen şampiyon sporcu, bu hayalinin gerçekleşmesi için sponsor bekleyişine girdi.

MURAT DOGRAL KİMDİR?

Murat Dogral 1978 Şarkikaraağaç doğumlu. Fransa’da yaşayan evli ve iki çocuk babası Dogral Ekim ayında Fransa Rally Kupası finalinde önemli bir başarının altına imzasını atarak ismini duyurmayı başardı. Fransa’da otomobil tamircisi olan Ispartalı sporcu ilk katıldığı yarıştan aldığı sonuçlarla başarının öyküsünü yazdı.

TÜRKİYE’DE YARIŞMAK İÇİN SPONSOR BEKLİYOR

Ispartalı olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Dogral, en büyük hayalinin Türkiye’de yarışmak olduğunu dile getirerek; “Fransa’da bütün arkadaşlarım bu sporda oldukça iyi olduğumu söylüyor. Benim en büyük hayalim ülkemde başarı kazanmak. Ancak rally bütçeyi zorlayacağından dolayı bunun şimdilik yalnızca hayalini kuruyorum. Sponsor olduğu takdirde bu hayalim gerçeğe kavuşacak” dedi.

“ISPARTALI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Fransa’nın Guebwiller şehrinde yaşayan Dogral, şehirde fazla Türk’ün olmamasıyla bu anlamda duyduğu özlemi anlatırken Ispartalı olmaktan da gurur duyduğunu söyledi. Murat Dogral; “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Ispartalı olmaktan gurur duyuyorum. Bir Türk’ün başarısı beni çok mutlu ettiğinden dolayı insanlara bu hissi yaşattığımı bilmekte beni onurlandırıyor. Özellikle yaşadığım şehirde Türk nüfusunun yok denecek kadar az olmasından dolayı da kendi memleketime olan özlemim gittikçe artıyor”

180 TAKIMI GERİDE BIRAKTI

180 takımı geride bırakarak şampiyon olan Murat Dogral zorlu mücadeleyi şu şekilde anlattı; Bu yarış ” Fransa Rally Kupası Finali ” adı altında yapıldı. 15 Ekim 2012 den 15 Ekim 2013 e kadar farklı rallylere katılarak derecenize göre puanlama sistemi var. Toplam 209 tane rally olmak üzere bunlar Fransa genelinde, ve Fransa da 20 adet komite var ( Fransa adaları dahil ). Her komite ortalama 200 pilota sahip yani toplam 4.000 pilot ve copilot buların komite başı 9 tanesi puanı fazla olan yani 180 ekip.

Ben toplam 180 araç üzerinden 14. finish yaptım. Araçlar, gücüne ve tipine göre ayrı grup ve ayrı klas. Ben GT grubunda 1. oldum. Ayriyeten kendi komitemin de 1. oldum. Yani Fransa rally Kupa’sının GT grup şampiyonu oldum”

NİHAL CİVA