Site icon Gazete32

Günaydın, “engellilerin hizmetindeyiz”

Engelliler haftası münasebeti ile çeşitli eğitim kurumları Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret’e devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Özel Öncü İletişim Eğitim Rehabilitasyon Merkezi oldu.Saat 14.30’da makamda yapılan görüşmede okul yöneticileri Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a engelli vatandaşlara yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edildi.

Özel Öncü İleşişim Eğitim Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerinden H. Hüseyin Akagündüz, “İşitme ve zihinsel emgelli çocuklara eğitim veren bir kurumuz. Buraya üç çocuğumuzu getirdik. Bunlardan ikisi zihinsel engelli biri ise işitme engellidir. Ancak işitme engelli çocuğumuzla rahatlıkla konuşabilirsiniz. O sizi anlar ve cevap verecek eğitime ulaşmış durumdadır. Kurumumuz özel eğitim alanların tamamında hizmet vermekle birlikte psikolojik destekte sağlanmaktadır. Sizleri ziyaret etmişken iki küçük isteğimiz olacak. Eğitim merkezimizin önüne araçların park yapma yasağının yapılması ayrıca okul çevremizde bulunan kaldırımın bir kısmı bozuk durumda bununda tamamlanmasını talep ediyorum” dedi

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’da anlamlı bir günde kendilerini ziyaret eden heyetten memnun olduğunu ifade ederek, “burada eğitim yapan çocuklarımızı bizlerde seviyor, onlara , abilik, babalık yapmak istiyorum. Taleplerinizi çok kısa süre içerisinde tamamlayacağım. Vaktim müsait olursa okulunuzu da mutlaka ziyaret edeceğim” dedi.