• Gazete32
  • Isparta
  • Günaydın, “800 yatağı 600’e düşürmeyi başarı sanıyorlar”

Günaydın, “800 yatağı 600’e düşürmeyi başarı sanıyorlar”

ABONE OL
Eylül 26, 2013 16:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, çevre yolu üzerinde eski Sümerbank Fabrikası sahası içerisine kurulacak olan Sağlık Kompleksi’nin bir hiç olduğunu iddia etti.Dört tarafı kapalı olan ve gürültü kirliliğinin de oldukça yüksek olduğu bir alanda hastanenin olmasının mümkün olmadığını dile getirdi. “Buraya hastane yapılmadan önce o gün iktidarda olan milletvekillerine projemi göstermiştim. Bugün o gün milletvekili olanlardan bir tanesi hala milletvekilliği görevini sürdürüyor. Ogün projemi beğenmişlerdi. Bugün yapılan projenin mantıklı olmadığını ancak benim yaptığım projemin daha uygun olduğunu söylemiştim. O gün benim yaptığım projeyi beğenmişlerdi. Ancak bugün eleştirmeye çalışıyorlar.

Defalarca söyledim. Bugün hastanenin kurulacağı alanın dört tarafı kapalı, önümüzdeki yıllarda gelişmesi için herhangi bir alan bulunmamaktadır. O gün dedim ki arkadaşlara size ben yer göstereyim. Orada bu projeyi uygulayalım. İlk etapta belirtmiş olduğum alanda 200 dönüm arazi satın alarak kendilerine vermeyi taahhüt etmiştim. Ancak onlar belediyenin parası mı var da alacaksınız diye benimle alay ettiler. Biz belediye olarak alınacak olan arazinin parasını sadece alt yapıda harcıyoruz. Demek ki belediyemizin parası var.

Bakın bugün 800 yataklı hastanelerimiz var. Yapılacak olan hastanenin yatak kapasitesi 600 yataklı bana kalırsa burası bir hiç olacak. Gelin yanlıştan dönmek bir erdemliktir. Gürültü kirliliğinin yoğun olduğu çevre yolu üzerinde ve dört tarafı kapalı olan mekânda yapılacak bu hastaneyi yapmayalım. Teklifimi yeniliyorum. Gelin hastaneyi benim teklif ettiğim araziye yapalım. Isparta’mızın geleceği sağlık turizminde. Isparta’mızı sağlık kenti yapalım. Yapılaşmada hiçbir yerinde engel olmayan bu bölge hastanemizi buraya yapalım.

Bakın Eski Sümerbank fabrikasında yapılacak hastane hizmet değildir. Bir firmanın kazanç sağlaması için yapılan bir hastanedir. Burada belediyemizin bir arazisi var. 3 yıl önce meclis kararımızı almış ve bedelini belirtmiştik. Ancak üç yıl içerisinde bizden buranın alımı ile ilgili hiçbir talep bulunulmamıştı. Hastanenin yapılması için asıl kendileri engel iken bizi engellemeci olarak suçlamaktadırlar. Aslında kendilerinin özürleri kabahatlerinden büyük” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0