Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güler misiniz ağlar mısınız? Derslere bile katıldı

İstanbul Üniversitesi’nin kapılarını ziyaretçilere

İstanbul Üniversitesi’nin kapılarını ziyaretçilere açması tepkilere neden olmaya devam ediyor. Endişelerini dile getiren öğrenciler özellikle güvenlik konusuna dikkat çekiyor. Sosyal medyada paylaşılan bazı fotoğraflarla ilgili İstanbul Üniversitesi’nden açıklama gelirken İBB Başkanlığına bağımsız aday olduğunu duyuran ve ‘internetçi abi’ adıyla bilinen Dr. Taylan Yıldız, yaptığı paylaşımla üniversiteye gidip şahit olduklarını aktardı ve derslere bile katıldığını söyledi.

İstanbul Üniversitesi’nin kapılarını ziyaretçilere açması gündemin en çok tartışılan konularından bir tanesi haline geldi. Sosyal medyada öğrenciler, özellikle güvenlik konusundan yakınırken endişelerini aktardı.

İstanbul Üniversitesi’nin sosyal medyadan yaptığı açıklamayı alıntılayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve ‘internetçi abi’ adıyla tanınan Dr. Taylan Yıldız, “Sayın Rektör” diyerek yaptığı paylaşımda üniversiteye gittiğini ve şahit olduklarını aktardı.

Bir video da paylaşan Yıldız, paylaşımına “Sayın Rektör, Ben bugün bizzat üniversitenize gittim. Kimlik kontrolü bile yapılmadan kampüse alındım. Bahçenizde pikniğe gelmiş gibi dolaşan vatandaşları bizzat gördüm. Öğrencilerin yoğun şikayetlerine şahit oldum. Derslere bile de katıldım. İzlemek isteseniz buyurun” notunu düştü.

Videoda “İstanbul Üniversitesi’nin kapısındayız. Bakalım elimizi kolumuzu sallaya sallaya girebilecek miyiz?” ifadelerini kullanan Yıldız sonrasında okulun kapısından içeri girdiği anları göstererek “Artık burası İstanbul’un herhangi bir park ve bahçesi gibi sığınmacılar dahil herkes tarafından gezilebilecek bir yer haline gelmiş maalesef.” ifadelerini kullandı.

Devamında öğrencilerle konuştuğu anları da gösteren Yıldız, öğrencilerin “Ya biz kendi üniversitemize bu şekilde giremiyoruz.”, “Gezmek istiyorlarsa çok park istiyorlarsa Gülhane’ye gitsinler” ve “Kampüsün açılmasından hoşnut değilim” sözlerini de video aracılığıyla aktardı.

Yıldız videoda “Burada insanlar finallerine çalışıyorlar. Oradan çıkıp da burada oturmak istiyorsunuz.” dedi.

Yıldız devamında “Tabii ki çok fark istiyorsa Gülhane’ye gitsin, burası mangal yeri mi arkadaşlar? Burada 10 kişinin GBT’sini yap 11 tane Suriyeli çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Videonun devamında Yıldız “Ya güler misiniz ağlar mısınız? 5 dakika sonra ders var, Şimdi bakalım elimizi kolumuzu sallaya sallaya girebilecek miyiz?” derken öğrencilerle birlikte sınıfa girdiği ve oturduğu anları paylaştı.