Gülbirlik’ten haksız eleştirilere tokat gibi cevap

Gülbirlik’ten haksız eleştirilere tokat gibi cevap

ABONE OL
Temmuz 1, 2020 17:50
Gülbirlik’ten haksız eleştirilere tokat gibi cevap
0

BEĞENDİM

ABONE OL

30.06.2020 tarihinde gerek sosyal medyada gerekse yerel haber portallarından birinde Birliğimizle ilgili çıkan haberler;

Ürünlerimizi taklit etmeleri nedeni ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğumuz ve Isparta Asliye Ceza Mahkemesinde haklarında dava açılanlar tarafından kurumumuzun itibarını zedelemeye yönelik beyanlardır.

Gülbirlik ve Rosense A.Ş. gerek ülkemiz gerekse dünya ticareti ile entegre olmuş, yurt içi ve yurt dışı piyasalardan ihtiyacı doğrultusunda alım satım yaparak ticaretini sürdürmektedir.

Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz tüm faaliyetler öncelikle Türk Ticaret Kanunu ve tabi olduğumuz 4572 sayılı Tarım Satış Kooperatif ve Birlikler Ana Sözleşmesinde belirlenen yetkiler doğrultusundadır. Kaldı ki habere konu olan yıllarda üreticiye ödenen gül çiçeği bedeli tarihin en yüksek değeri olmuştur. Bu da Gülbirlik ve Birliğimize ait Rosense A.Ş.’nin yaptığı her türlü ticari faaliyetin gül çiçeğine daha fazla değer kattığını göstermektedir.

Sektörde merdiven altı üretim yapan firmalar, sentetik gülsuyu üretimi yapan firmalar Gülbirlik ve Rosense A.Ş. nin yükselmesinden, iç ve dış piyasadaki hakimiyet ve başarısından rahatsız olmaktadırlar.

Şirketimiz Rosense A.Ş. , Birliğimiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanlarımız hakkında yapılan iftira ve haksız saldırılar için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak hukuk mahkemelerinde tazminat davaları açılacaktır.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0