Bağlantıda Kalın

Belediye

Gül Küçük Sanayi Sitesi Esnaf Buluşması

Yayınlanma

,

Başkan Başdeğirmen: Memleketimizin daha modern hale gelmesi için çalışıyoruz

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gül Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Esnafın yaşadıkları problemlerin giderilmesi için talimat veren Başkan Başdeğirmen, Migros Kavşağında bulunan otelin önünden Gül Küçük Sanayi Sitesi’ne bağlantı sağlayan orta refüjdeki araç giriş ve çıkışının tehlikeli olması dolayısıyla düzenleme yaptıkları yeni alternatif yol hakkında bilgiler aktardı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarına Gül Küçük Sanayi Sitesi esnafıyla devam etti. Esnafın talebini yerinde dinleyen Başkan Başdeğirmen, taleplerle ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Başkan Başdeğirmen, Migros Kavşağında bulunan otelin önünden Gül Küçük Sanayi Sitesi’ne bağlantı sağlayan orta refüjdeki araç giriş ve çıkışının tehlikeli olması dolayısıyla düzenleme yaptıkları yeni alternatif yol hakkında bilgiler verdi.

Reklam

Esnaflar tek tek söz alarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e talep ve önerilerini iletti. Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, bir esnafın yaşadığı kanalizasyon problemini dile getirirken Başkan Başdeğirmen, daha önceki toplantıda belirtilen problemlerin çözüldüğünü ifade ederek, esnafın yaşadığı kanalizasyon sorununun da giderilmesi talimatını verdi.

Esnaflar 3309 sokaktaki yolda su birikmesi olduğunu belirtirken, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, perşembe günü yağış sırasında sanayi sitesinde sorun yaşanan yerlerin tespit edilmesini istediğini, 3309 sokaktaki problemin de tespit edildiğini söyledi.

Bir esnaf da sanayideki bazı esnafların yollara araçlar bıraktığını, ara geçişlerin bundan dolayı kapandığını söyleyerek, esnafların bu konuda duyarlı olması gerektiğini dile getirdi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, sanayi sitesindeki hurda araçları defalarca kaldırdıklarını belirterek, herkesin kendi sorumluluğunu bilmesi durumunda yollardaki araçlarla ilgili problem yaşanmayacağını ifade etti. Başkan Başdeğirmen, “Belediye olarak tekrar temizlik yapalım, uyaralım anlaşarak, güzellikle insanlarımıza faydalı olmaya çalışıyoruz. Burada sonuç esnaf arkadaşlarımızın birbirine saygılı olması. Başka hiçbir şey değil” diye konuştu.

Reklam

Başkan Başdeğirmen, Gül Küçük Sanayi Sitesinin 3. kapısından karşı tarafa geçen bir yol bulunduğunu, bu yolun DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ile eski Park ve Bahçeler Müdürlüğü arasında kalan 10 metrelik bir yol olduğunu, yolun daha önce aktif olarak kullanılmadığından bahsetti. O yolu 25 metrelik hale genişlettiklerine değinen Başkan Başdeğirmen, “Eğirdir geliş tarafından cep alarak giriş ve çıkışı rahatlattık. Aslında en büyük sorunumuz otelin oradan orta refüjden sanayi sitesine giriş ve çıkışların problem oluşturması. Burası çok tehlikeli bir yer. Karayolları Bölge Müdürlüğü yoldaki orta refüjün kapatılması için bize sürekli yazı gönderiyor. Oranın kapatılması gerekiyor. Ana arter olarak da sanayi sitesinin 3. kapısının karşısındaki yolu açıyoruz” görüşlerinde bulundu. Başkan Başdeğirmen, orta refüjden sanayi sitesine giriş ve çıkışların nasıl trafiği tehlikeye düşürdüğünü esnafa videolu olarak izletti.

Orta refüjden dönüşün bulunduğu yolun Karayollarının sorumluluğunda olduğunu belirten Başkan Başdeğirmen, “Biz yeni yolla birlikte alternatif sunuyoruz. Memleketimizin daha modern hale gelmesi için çalışıyoruz. Şehrimiz büyüyor, günden güne şehrimizde misafirimiz artıyor. Siz de destek verirseniz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Topluma faydalı olsun diye bu çalışmaları yapıyoruz. Dün bir arkadaşımız o yolda kaza yaptığını ancak kaskonun zararını ödemediğini söyledi. Burası ters yol görünüyor, kaçak girmişsiniz demişler. Kasko bakıyor burası yol değil neden o yola girdin diyor. Hep beraber bu yolu normale döndürelim. İnşallah esnaf arkadaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Allah kolaylık versin” ifadelerinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye

Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryeri açılış için gün sayıyor

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi tarafından Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin inşaat çalışmaları tamamlanırken, çevre düzenlemesi devam ediyor. Pazaryerinin orta kısmında bulunan çeşmenin de bakımı yapıldı.

Isparta Belediyesi, Binbirevler Mahallesi’nin yıllardır özlemle beklediği kapalı pazaryeri için çalışma başlatmıştı. 3.000 metrekare alanda 2.000 metrekare pazaryeri alanının üzeri 7-9 metre yükseklik olacak şekilde kapatıldı. Çalışmalar kapsamında alanda yapı sağlamlığı için gerçekleştirilen fore kazık çalışmalarının ardından hafriyat alımları gerçekleştirildi, kolon temel betonu dökümü ve kolon montajları yapıldı. Bu çalışmaların akabinde Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin uzay çatı montajının ardından çatının üst kaplamaları tamamlandı, aydınlatmaları takıldı. Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryerinin orta kısmında kalan çeşmenin de bakımı yapıldı.

Tabelası asılarak hazır hale getirilen Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryeri açılış için gün sayarken, bölgede çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Başkan Başdeğirmen, yeni stadyum müjdesi açıkladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Başkan Başdeğirmen, küfürsüz tribün için slogan yarışması başlattı, yeni stadyum müjdesi açıkladı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta 32 Spor yönetimi, futbolcuları, teknik heyeti ve takıma gönül veren 32 Gençlik Taraftar Grubu ile bir araya geldi. Başkan Başdeğirmen, buluşmada tüm Türkiye’ye örnek bir kampanya başlatarak küfürsüz tribünler için slogan yarışması düzenlediklerini belirtirken, bir de yeni stadyum müjdesi açıkladı. Başkan Başdeğirmen, “Stadyumumuzun yerini değiştiriyoruz. Yerini aldık. Eski yerini kent ormanı yapacağız. 343.000 metrekare alanın anlaşmasını yapıyoruz. O alan içerisinde 100.000 metrekare alanı stadyum ve antrenman sahalarına ayırdık” dedi.

Isparta 32 Spor’un her zaman yanında olan ve destek veren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular, 32 Gençlik Taraftar Grubu ve takıma gönül verenlerle bir araya geldi. Buluşmada Isparta 32 Spor’un son durumu ele alınırken, Başkan Başdeğirmen, yeni projelerinden bahsetti. Ayrıca tüm Türkiye’ye örnek olmak amacıyla Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde stadyumlarda küfürsüz tribünler oluşturmak amacıyla slogan yarışması başlatıldı. Yarışmayla ilgili duyurular 32 Gençlik Taraftar Grubunun sosyal medya hesaplarından yapıldı.

Reklam

Buluşmada ilk söz alan 32 Gençlik Taraftar Grubu Lise Temsilcisi Baran Güneş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in spor yatırımlarını ve Isparta 32 Spor’a verdiği destekleri yakından takip ettiklerini söyledi. Güneş, “Başkanımız kendisini ziyaret ettiğimizdeki istek ve taleplerimizi yerine getirdi. Minnettarız. Bu buluşmadan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Takımımızın sahadaki mücadelesi bizi onurlandırmaktadır. Bizler yağmur, çamur, kar, mesafe demeden takımımızı her konuda destekliyoruz” dedi.

Baran Güneş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kulüp Başkanı Gültekin Özdemir ve Teknik Direktör Hakan Karaca’ya 32 Gençlik atkısı hediye etti.

Isparta 32 Spor Takım Kaptanı Cem Özdemir, böyle bir buluşma düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e, kulüp yönetimine ve taraftarlara teşekkür etti. Futbolcular olarak Isparta ve kulüp için ellerinden gelenin fazlasını vermeye hazır olduklarını dile getiren Özdemir, “Bunu da verdiğimizi düşünüyoruz. Tabii ki sizlerin destekleriyle üzerine koyarak devam edeceğiz. Görme engelli kardeşlerimizin de tribünden bizi desteklediği bir haftada kendi sahamızda 3-0’lık galibiyetle ayrıldık. O maçta bin, 2 bin kişilik tribüne oynadık. Sizlerden ricam daha fazla büyüyelim, daha fazla birleşelim, kenetlenelim ve tribünleri dolduralım. Buraya gelen takımlara deplasmanda oynadıklarını hissettirelim. Biz sahada siz tribünde bu şehri kalkındıralım. Bizlerin de biraz emeği geçecekse gururlanır, mutlu oluruz. Sizlerden ricamız hedefimize kitlenelim, hep birlikte büyüyelim. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Reklam

Isparta 32 Spor Kulüp Başkanı Gültekin Özdemir, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in takımın bu duruma gelmesinde en büyük emeğe sahip olduğunu belirterek, Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti. Tüm kulüp yöneticilerinin özveri ile çalıştığına değinen Özdemir, “Futbolcu kardeşlerime şunun sözünü vermek istiyorum; Isparta’dan mutlu ayrılacaksınız, hiç kimsenin burada bir lirası kalmayacak. Tekrar Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, her zaman kulüp yönetimi, taraftarlar ve futbolcularla birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını söyledi. Amaçlarının şehri üst sıralara taşıyabilmek olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, her alanda Isparta’yı en iyi yere getirmek istediklerini dile getirdi. Şehirlerin bilinirliliğinin daha da artırılmasının günümüzde sanat ve spordan geçtiğine dikkat çeken Başkan Başdeğirmen, “Sporun en önemli kanatlarından birisi futbol. Dünyanın en ilgi gösterdiği spor dalı futbol. Biz de buradan Ispartaspor’umuzu ne kadar yukarı taşırsak o kadar çok isminin duyurulacağını, ülkemizde çok daha fazla tanınacağını, başarılarıyla da adından söz ettireceğine inanarak yola çıktık” diye konuştu.

Isparta 32 Spor için kulübe yakışan bir otobüs alarak yola çıktıklarını kaydeden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Güzel bir otobüs aldık, otobüsün giydirmelerini yaptık. O gün bir futbolcu arkadaşımız ‘başkanım yürüyüşümüz değişti’ dedi. Bugün o güzel otobüsümüzle her maça gidebiliyoruz. Maç Diyarbakır’daysa takımı oraya uçakla gönderiyoruz, orada otobüsümüz onları karşılıyor. Böyle güçlü bir takımız. Fenerbahçe, Galatasaray nasıl yapıyorsa biz de onu yapıyoruz” görüşlerinde bulundu.

Reklam

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, en büyük hedeflerinden bir tanesinin yeni bir stadyum olduğunu ifade ederek, bu konudaki müjdesini paylaştı. Bu sırada taraftarlar ‘Büyük başkan, seni çok seviyoruz’ diyerek tezahüratta bulunurken Başkan Başdeğirmen, “Isparta’nın merkezinde çok güzel bir stadyumumuz var. Isparta şartlarında yeterli. Ancak merkezde olması ve diğer şehirlerdeki stadyumlar gibi güzellikte olmaması yeni stadyum istememizi sağlıyor. Stadyumumuzun yerini değiştiriyoruz. Yerini aldık. Eski yerini kent ormanı yapacağız. Ağaçlar ve yürüyüş yollarıyla hepimizin vakit geçirebileceği bir alan olacak. Orası şehrimizin oksijen deposu olacak. 343.000 metrekare alanın anlaşmasını yapıyoruz. O alan içerisinde 100.000 metrekare alanı stadyum ve antrenman sahalarına ayırdık” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yaklaşık 2 ay önce taraftar grubunun kendisini ziyaret ettiğini, orada küfürsüz tribün çalışmaları hakkında istişarelerde bulunduklarını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Küfür etmeden Türkiye’de tek il olduğumuzu gösterecek şekle getirmek zorundayız. Isparta’mıza şampiyonluğumuzun yanında yakışan karşımızdaki kişilere davranışımız da çok önemli. Arkadaşlarımızla slogan yarışması başlattık. 15 Aralık’a kadar küfür etmemekle alakalı slogan yarışmamız var. En iyi 3 sloganı getiren kişiye ödül vereceğiz. O sloganları tüm maçlarımızda kullanacağız. Küfür yok, sevgi var. Amedspor maçında deplasmana gül lokumu gönderdik. O gül lokumlarını şeref tribününe dağıttılar, futbolcu arkadaşlarımız tribünlere attı. Bu halen konuşuluyor. Bu konuda çok teşekkür aldık. Sen çiçek at o da sana çiçek verecek. Bunu yapmak zorundayız. Küfür etmediğimiz sürece, deplasmana gelen arkadaşlarımıza elimizi uzattığımız sürece futbolun tadının ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. Bunun öncüsü de biz olacağız. O sloganlarınızı hazırlayın, ödüllerinizi ben vereceğim. Bu Türkiye’ye örnek olacak. Ne yapıyor Isparta? Gittiği yerlerde gül lokumu dağıtıyor, ne yapıyor Isparta? Küfür etmiyor. Ne yapıyor? Gelenlere hoş geldin diyor. Bu ne güzel bir şey. Gelin bunu yapalım. Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin ve sporumuzun gelişmesine destek veren herkese sonuna kadar teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu.

Buluşma fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Reklam
Okumaya Devam Et

Belediye

Ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı için 2. etap başvuruları başladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Belediyesi, şehirdeki hava kirliliğini en aza indirmek ve iyileştirmek, gelir düzeyi düşük ailelerin konutlarını doğalgazla buluşturmak amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da destekleriyle konutlara ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşemeye devam ediyor. Bugüne kadar şartları tutan çok sayıda gelir düzeyi düşük ailelerin konutu doğalgazla buluşurken, ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı için 2. etap başvuruları başladı. Başvurular 1 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

Isparta’da hava kirliliğini en aza indirmek ve iyileştirmek amacıyla, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın katkıları ile Isparta Belediyesi tarafından, gelir düzeyi düşük vatandaşların konutlarının doğalgaz kullanabilmesi için bir çalışma başlatılmıştı. Bu çalışmalar kapsamında ilk etapta şartları tutan vatandaşlardan alınan müracaatların sonucunda evlere ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşenerek, doğalgaz kullanmaları sağlandı.

Isparta Belediyesi, ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatı döşeme çalışmalarında 2. etap başvuruları almaya başladı. Belirlenen şartları taşıyan gelir düzeyi düşük aileler 1 Şubat 2024 tarihine kadar Isparta Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşların ilk etapta olduğu gibi A’dan Z’ye ücretsiz doğalgaz ve kalorifer tesisatları döşenecek, kombileri bağlanacak.

Reklam

Konuya ilişkin Isparta Belediyesinden çalışmalara ilişkin başvuru kriterleri açıklandı. Yapılan açıklamada başvuru şartlarına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

1- T.C. vatandaş olmak.

2- Isparta Belediyesi mücavir sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

Reklam

3- İkamet ettiği yerin kendine ait olması veya miras yolu ile intikal etmiş olmak.

4- Hanede kişi başı gelirin 7.500,00 TL’den az olmak.

5- Oturulan konutun 5 yıl içerisinde kentsel dönüşüme veya yeniden yapım projelerine dahil edilmeyecek olması (Taahhütname alınacak).

Reklam

6- Oturulan konutun, doğalgaz bağlantısına uygun olması (sokağında doğalgaz hattı bulunması) ve standart dışı hat varsa ek yapım maliyetini üstleneceğine dair taahhüt verilmesi (toprak altı hat veya ilave kolon hattı).

7- İl içinde veya il dışında herhangi ikinci bir konutun veya işyerinin olmaması (hisseli dahi olsa).

8- İl içinde veya il dışında 2023 Türkiye Sigortalar Birliği Kasko Değerine göre değeri 40.000,00 TL üzerinde araç veya araçlara sahip olmaması.

Reklam

9- Başvuruda bulunulacak konut için başvuru yapacak kişinin kendisinin ikamet etmesi gerekmektedir.

10- Başvuruda bulunacak konutun başvuru sahibinin 01.10.2023 tarihinden sonra devir-alış, satış işlemi olanlar kabul edilmeyecektir.

11- Başvuru sahibinin arsa ve değerli tarla, bağ v.s. sahip olmaması.

Reklam

Bu kapsamda, şartlara haiz vatandaşlarımızın başvurular için gerekli belgeler ise;

1- Başvuru Dilekçesi (Belediyemizden Temin Edilecektir.)

2- Kimlik Fotokopisi

Reklam

3- Adres Beyanı (E-Devlet üzerinden Alınacaktır.) şeklindedir.”

Okumaya Devam Et

Popüler