“Gölcük’e dokunmayın” kampanyası başlattılar

ABONE OL
Temmuz 9, 2015 20:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün, Isparta Gölcük Tabiat Parkı’na uygulamayı planladığı projeye çeşitli çevrelerden tepki geldi. Sosyal medya üzerinden Gölcük’e Dokunma başlığıyla kampanya başlatıldı.

Gölcük Projesi’nin proje ihale süreci tamamlandı. Isparta komu oyunun da talepleri gözünün de bulundurularak oluşturulacak proje için 2016 yılında yatırıma başlanacak. Kalkınma Bakanlığı, Gölcük Projesi’ni yatırım programına dâhil etti.

Ancak projeye karşı çıkan çevrelerde harekete geçti. Gölcük Tabiat Parkı’nın söz konusu proje ile dokusunun bozulacağını ileri süren bazı çevreler sosyal medya üzerinden “Gölcüğe dokunma” başlıklı bir kampanya başlattı.

Söz konusu platformlarda yapılan paylaşımlarda “tesisiniz için gölcük doğal tabiat alanı ve içinde yaşayan tüm habitatıyla ve sevenleriyle size yeni bir adres verelim tesisinizi oraya kurun sava giderken eski şehir çöplüğünün olduğu yer tesisleriniz için çok uygundur Ispartalından ve tüm doğa severlerden saklayarak oldu bittiye getirmek istediğiniz bu tesisi yeni hükümet kurulmadan müjdelemeniz de oldukça manidar ve bu ihlalleri hangi gazetelerden yayın organlarından ihale ettiyseniz bütün soru işaretlerinize karşıyız lütfen gölcük doğal güzelliğini bir sonraki nesillere ve doğa severlere bırakın. Isparta’ya yeni hastane okul yapın Isparta sevginizi lütfen rantabıl alanlarda değil de buralara kullanırsanız sizin müjdeli açıklamalarınızdan o zaman etkileneceğiz” ifadeleri kullanıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP