Gıda Kontrolleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
Mayıs 18, 2015 20:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta İl Gıda Tarımcılık ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Gıda Kontrol görevlilerine yönelik “Yerel, Marjinal ve Sınırlı Faaliyet Tebliği” kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl/İlçe Müdürlüklerinden 39 kontrol görevlisinin katılımıyla, perakende et satış koşullarının düzenlemelerini içeren Türk Gıda Kodeksi Tebliğleri hükümlerinin daha iyi anlaşılabilmesi ve Isparta genelinde uygulama birliğinin sağlanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personellerinden Veteriner Hekim Kemale Selin KANDEMİR, 13 Şubat 2015 tarihinde yayımlanan “Et ve Et ürünleri Tebliğ Değişikliği” ile perakende et satış koşullarında Bakanlığımızın yeni uygulamaları hakkında bilgi verildi.

Veteriner Hekim Orhan BİLGİN, perakende et satışı yapan kasapların lokanta, restoran, kurum yemekhanesi vb. toplu tüketim yerlerine kıyma ve çiğ et satış koşullarını düzenleyen 27 Kasım 2014 tarihinde yayımlanan “Gıda İşletmelerinin Yerel, Marjinal ve Sınırlı Faaliyetlerinin Düzenlenmesine Dair Tebliğ” kapsamında bilgiler aktardı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0