DOLAR 7,46271.33%
EURO 9,02400.49%
ALTIN 437,710,06%
BITCOIN 268183-3,53%
Isparta
-2°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ilimizi ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ilimizi ziyaret etti

Aralık 29, 2020 21:16
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ilimizi ziyaret etti
0

BEĞENDİM

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Isparta Atatürk Stadyumunda Vali Ömer Seymenoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, protokol üyeleri, sporcular ve gönüllü gençlik liderleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, ilk olarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Törenle karşılanan Bakan Kasapoğlu, Belediye Başkanı Başdeğirmen’den kent ve planlanan spor yatırımları hakkında brifing aldı.

Isparta Belediye Başkanlığının organize edeceği futbol turnuvasının kura çekimini gerçekleştiren Bakan Kasapoğlu’na ziyaretin sonunda çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bakan Kasapoğlu, belediye ziyaretinin ardından IYAŞ Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Isparta Uygulama Bilimler Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı açılış törenine katıldı. Kısa süre mehteran gösterisini izleyen Kasapoğlu, ardından ilk dersi verdi.

Konuşmasında gerek akademik gerekse spor hakkında önemli mesajlar veren Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitime verdiği önemli hepiniz biliyorsunuz. İktidarı döneminde eğitime en çok bütçeyi ayıran, her yönüyle eğitimi destekleyen hükümeti hep birlikte yaşadık. Sadece eğitimde değil, sanayiden ekonomiye, sağlıktan ticarete, spora kadar her alanda zirveye oynayan bir Türkiye’yi hep birlikte yaşıyoruz. Birkaç alanda değil, her alanda sahada ve masada kazanan bir Türkiye’yi hep birlikte görüyoruz ve inşallah bu çıtayı daha yukarılara taşıyacağız. Eğitim en büyük gücümüz. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda daha güçlü bir gençlik yetiştirme arzumuz. Eminim ki bu yolda her gün bir adım daha ileri olma felsefesiyle ilerliyoruz. 2002’deki üniversite sayısıyla şu an geldiğimiz aşamadaki üniversite sayısı hepimizin malumu. Eğitim en büyük gücümüz, en büyük aracımız bunu da eğitim yuvalarımızı inşallah standartlarıyla, insan kaynağıyla daha üst noktalara taşıyarak akademisyenlerimizi rekabetçi dünyada daha güçlü olmalarını sağlayarak bu çıtayı yükselteceğiz.

Ülkemiz Avrupa başta olmak üzere dünyanın en genç nüfusuna sahip bir ülke, gençliğimizle ve gençlerimizle gurur duyuyoruz. Gençlerimizin yarınlara hazırlanmasında sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimizin kendilerine ne kadar değer verdiğini, önem atfettiğinin farkındalar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, pek çok alanda başta gençlerimiz olmak üzere ülkemizdeki her alana dokunan bir bakanlık. Gençlerimiz sadece bu ülkenin umudu değiller, yarınların ve dünyanın umudu gençlerimizi geleceğe çok daha güçlü hazırlama gayretimiz var, inancımız var, çabamız var. Gençlerden bundan sonraki süreçte bakanlığa ait imkanları çok daha güçlü ve verimli bir şekilde kullanmalarınızı istiyoruz. Elbette bazı konularda imkanlarımız eksik olabilir. Biz de bu imkanları süratle tamamlayarak sizlerin yarınlara her alanda daha güçlü yetişmesi için gayret sarf edeceğiz. Bunun yolu da iletişim arkadaşlar, bakanlığımızı kendi bakanlığınız bileceksiniz. Bakanlığımızın imkanları sizler için, Gençlik ve Spor Bakanlığı sizlerin bakanlığı. Isparta ve ilçelerinde bakanlığımıza ait spor tesislerimiz, gençlik merkezlerimiz, yurtlarımız var. Bu mekanları, kurumları sahipleneceksiniz. Samimiyetle söylüyorum bunların her biri sizlere ait. Sizler için var olan tesisler ve imkanlar. Bu imkanların kalitesiyle, standardıyla daha üst noktalara taşınması sizlerin gayretleriyle olacak.

Biz düşünen, üreten, analiz eden sorgulayan bir gençlikten yanayız. Bize taleplerinizi söyleyeceksiniz. Nasıl olması gerektiğini ifade edeceksiniz. Birlikte katılımcı bir süreçte hem spor tesislerimizi, gençlik merkezlerimizi hem de sizlerin ihtiyacı olan tüm olanakları sizlere sağlayacağız. Amacımız gençlerimizin, okul sürecinden üreten bir zihniyetle yarınlara hazırlanması. O yüzden bu seneki projelerimize olan talep bizleri mutlu etti. Geçen yıl projelerimize 3 bin kişi başvururken bu sene 25 bin başvuru aldık. Bu sene projelerimizin hem bütçesini hem de destek verdiğimiz proje sayısını arttırdık. Yeter ki sizler üretin arkadaşlar. Rekabetçi acımasız bir dünyada yaşıyoruz. O yüzden biz başkaları gibi zulümle değil, adaletsiz davranarak değil, adaletimizle var olacağız. Hem masada hem de sahada kazanacağız. Üreteceğiz, kimsenin hakkına hukukuna girmeden kazanacağız. Bizim farkımız bu, bizler bakanlığımız olarak gençlerimizin olduğu her yerde varız diyoruz” dedi.

Konuşmasının ardından Bakan Kasapoğlu’nan günün anısını Isparta özgü çeşitli hediyeler verildi. Öğrenci gruplarıyla fotoğraf çekilerek sohbet eden Kasapoğlu, ardından Gönen MYO Akademisyenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan geleneksel el sanatları sergisinin açılışını yaptı.

Kongre merkezi bahçesinde Isparta Off-Road Kulübü üyeleriyle biraraya gelerek onlarla sohbet eden Bakan Kasapoğlu ardından Mimar Sinan Caddesi üzerinde esnaf ziyaretinde bulundu. Bakan Kasapoğlu esnaf ziyaretlerinde vatandaşlara ve öğrencilere kitap hediye etti.

Atatürk Stadyumuna gelen Bakan Kasapoğlu, Antalya’da düzenlenen Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı kapanış programı ve 17. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresine katılmaz üzere ilimizden ayrıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP