Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’ye insani yardım ulaştırılmalıdır

ITSO Başkanı Çelik’ten çağrı:

ITSO Başkanı Çelik’ten çağrı: SAVAŞ DURDURULMALI, GAZZE’YE İNSANİ YARDIM ULAŞTIRILMALIDIR!

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, İsrail-Filistin savaşına ilişkin açıklamada bulundu. İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırısına değinen Başkan Çelik, savaşın en temel insani ihtiyaçlara erişimi engelleyen endişe verici bir boyuta ulaştığını söyledi.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının bir an önce durdurulması ve Gazze halkına insani yardımların acilen ulaştırılması gerektiğini belirten ITSO Başkanı Metin Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İsrail’in şiddetlenerek devam eden ablukası ve saldırılarıyla Filistin topraklarında zulüm artarak devam etmektedir. Tüm dünyanın gözleri önünde uzun yıllardır yaşanan işgal, tahammül sınırlarını aşan bir insanlık utancına dönüşmüştür. Müslümanları kışkırtmak amacıyla yaşlı, genç, kadın çocuk demeden katliamlarına devam eden İsrail, Filistinlilerin yaşam haklarını kendi topraklarında gasp etmektedir. Gazze’de başta en temel insani ihtiyaçlara erişimin engellenmesi olmak üzere uygulanmakta olan abluka endişe verici boyuta ulaşmıştır.

İsrail’in hastane bombalayarak çocuk, kadın, genç, yaşlı demeden sivil insanları katletmesini şiddetle lanetliyorum. İsrail bir kez daha uluslararası hukuku hiçe sayıp, kuşatma altındaki, katledilen ve kasten yok edilen bir halka ve insanlığa karşı savaş suçu işliyor. Saldırılar bir an önce durdurulmalı ve Gazze halkına insani yardımlar acilen ulaştırılmalıdır. Masum insanların daha fazla kanının dökülmemesi için çaba sarf etmek insanlık adına hepimizin ortak görevidir. Tüm dünya bu vahşetin son bulması ve kalıcı bir çözüm yolu için harekete geçmelidir.
Filistin’e yönelik vahşi saldırıların bir an önce son bulmasını, bölgeye barış ve huzurun gelmesini diliyoruz.”