• Gazete32
  • Isparta
  • Esnaf kazanamadığından, vatandaş ise pahalılıktan şikayetçi

Esnaf kazanamadığından, vatandaş ise pahalılıktan şikayetçi

ABONE OL
Ocak 13, 2014 14:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Isparta Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı Karaağaç Mahallesi pazarında esnafları ziyaret etti. Esnaflarla ve vatandaşlarla görüşen Çakmakçı “vatandaş Pazar pahalı diye şikayetçi, esnaf ise kazanamadığından, bu çelişkinin sorumlularını görevden alma zamanı geldi” dedi.

Yerel Seçim çalışmalarına Karaağaç Mahallesinde devam eden CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı vatandaşlarla ve Pazar esnafıyla buluştu. Pazarcıların ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Çakmakçı gördüğü ilgiden memnun kalırken “vatandaşlar pazardaki fiyatlardan şikayetçi. Gerçekten de alışveriş yapan insanların birçoğu Pazar torbalarını dolduramadan gidiyor. Sadece acil ihtiyaçlarını almakla yetindiklerini belirtiyorlar. Esnaflar ise Pazar sayısının fazla olması nedeniyle para kazanamadıklarını, satış yaptıkları fiyatların çarkı döndürmeye yetmediğini dile getiriyor. Herkes kendince şikayetlerinde haklı. Vatandaş ve esnaf arasındaki bu çelişkili sorunun sorumluları yerel ve genel iktidar yetkilileridir. Biz hem esnafı hem de vatandaşı rahatlatacak önlemleri almak için aday olduk” şeklinde konuştu.

Pazarda Ispartalılar tarafından yakından tanındığı ve sevildiği görülen Çakmakçı “halkımızın bize gösterdiği yakın ilgi teveccühe uygun olarak çalışacağız” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0