Ergin; “Kurumumuza yakışır bir il binası olacak”

ABONE OL
Temmuz 9, 2015 20:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15 yıldır eski Bağ – Kur binasında hizmet veren Isparta İşkur İl Müdürlüğü yeni binasına kavuşuyor. Projesi hazırlanıp ihalesi yapılan hizmet binası temel atma aşamasına geldi. 4 katlı olarak yapılacak ve 3 milyon TL’ye mal olacak olan binanın ise gelecek yıl Mayıs ayında tamamlanması planlanıyor.

Mevcut hizmet verdikleri yerin son derece yetersizliği nedeniyle zor şartlar altında hizmet vermenin gayreti içinde olduklarını ifade eden İşkur İl Müdürü Hüseyin Ergin, yeni hizmet binasının yapılmasıyla daha refah bir çalışma ortamına kavuşacaklarını söyledi.

Yeni hizmet binasının Davraz Mahallesi Belediye İtfaiye Noktası’nın arkasındaki 2100 metrekarelik alana yapılacağını ifade eden İşkur İl Müdürü Hüseyin Ergin, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi; “Bilindiği gibi, Müdürlüğümüz uzun yıllar Halı Sarayı arkasındaki bürosunda hizmet vermiş ve yaklaşık 15 yıl önce o dönemde Bağ – Kur olarak bilinen kurumumuz için şuanda hizmet verdiğimiz bu bina yapılmış ve bu binanın dördüncü katı da Müdürlüğümüze verilmiş. Aradan geçen 15 yıllık süreçte daha sonra kurumların birleşmesiyle Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) olan bu kurumumuzla birlikte hala aynı yerde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bu binanın iki katını kullanıyoruz. Fakat, gerek nüfusumuzun artması gerek iş potansiyeli ve iş – işçi sirkülasyonunun yoğunlaşması nedeniyle bu yer bize yetmez hale geldi. Bu doğrultuda yeni bir hizmet binası için bu yıl başında çalışmalara başladık. Çevre ve Şehirlik Müdürlüğümüz tarafından yaptırılacak olan binamızın projesi tamamlandıktan sonra ihaleye çıktık ve ihalesini de tamamladıktan sonra inşaat çalışmalarına başlandı.  Yeni hizmet binamız Davraz Mahallesi Belediye İtfaiye Noktası’nın arkasındaki 2100 metrekarelik alana yapılmaktadır ve şuanda temel atma aşamasına gelinmiş durumdadır. . Bina, zemin dahil 4 kattan oluşacak.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz, projesi çizilen ve hazır hale getirilen binamızın yapım ihalesini yaptıktan sonra inşaat çalışmalarına başlandı ve şuanda bina temel atma aşamasına geldi. Yeni Hizmet binamız zemin dahil 4 kattan oluşacak ve yaklaşık 3 milyon liraya mal olacak” dedi.

İşkur İl Müdürü Hüseyin Ergin, yeni hizmet binasının gelecek yıl Mayıs ayında tamamlanmasının planlandığını ve muhtemelen aynı ay içinde de taşınma işlemini gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0