Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdem, Otopark konusunda son noktayı koydu

Isparta bugün güne hareketli

Isparta bugün güne hareketli başladı. Gültekin otopark çalışanları her gün olduğu gibi bugün de işlerini başına geçmek istedi. Ancak Emniyet ekipleri caddelerde otopark çalışanlarını ayrılmaları noktasında uyararak ‘’Alacağınız ücretler yasal değil. Mahkeme kararını beklemeniz gerekiyor’’ dedi. Isparta Gültekin Otopark İşletmesinin personeli dün Belediye önünde eylem yaptı. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’dan iş isteyen otopark personeli, Günaydın ile görüşmek için ‘Başkan aşağıya’ diye sloganlar attı.

Isparta dün güne hareketli başladı. Gültekin otopark çalışanları her gün olduğu gibi bugün de işlerini başına geçmek istedi. Ancak onları bekleyen bir sürpriz vardı. Emniyet ekipleri caddelerde otopark çalışanlarını ayrılmaları noktasında uyararak ‘’Alacağınız ücretler yasal değil. Mahkeme kararını beklemeniz gerekiyor’’ dedi. Bunu öğrenen otopark çalışanları bir araya gelerek belediye önüne yürüdü ve yaklaşık 2 saat süren bir eylem düzenledi.

TEMSİLİ 3 ÇALIŞAN BAŞKAN GÜNAYDIN’LA GÖRÜŞTÜ

Öte yandan otopark personelinden temsili 3 kişi Belediye Başkanı Günaydın’ın makamına çıktı. Yaklaşık 15 dakikalık görüşmenin ardından tekrar arkadaşlarının yanına gelen çalışanlar ‘’Olumlu bir görüşme olmadı. Bizim mahkeme kararını beklememiz gerektiğini söyledi. Alınacak ücretlerin şu an yasal olmadığını belirtti’’ dedi. Çalışanlar kısa bir süre sonra belediye önünden ayrıldı. Emniyet ekipleri otopark çalışanlarının ayrılmasından sonra da belediye önünde beklemeye devam etti.

HUKUKİ SÜRECİ BEKLİYORUZ

Eylemin ardından belediye kanadından da açıklama geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Recep Erdem, ‘’Hukuki süreci bekliyoruz. Sonuç ne çıkarsa ona göre hareket edeceğiz. Ricamız ücret almamaları. Çünkü lehimize kara çıkarsa alınan ücretleri vatandaşa geri nasıl verecekler? Süreci bekleyelim’’ açıklamasında bulundu.

Firma ile yapılan sözleşme hakkında da bilgi veren Erdem, sözleşmenin süreli sözleşme olduğunu ve 1 yıllık yapıldığı belirterek, belediyenin yıl sonunda sözleşmeyi uzatmak istemesi halinde, sözleşme bitiminden bir ay önce yıllık TEFE-TÜFE oranında arttırılarak belirlenen yeni fiyatı firmaya bildirmesi gerektiğini, ama bu sene belediyenin zaten sözleşmeyi yenilemeyeceği için bu bildirimi yapmadığını ve adı geçen firmanın bu konuda bilgisi olduğunu sözlerine ekledi.