Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emniyet müdürü suikastı failleri öldürüldü

Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e yönelik suikast eyleminin failleri hain teröristler öldürüldü.

Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, güvenlik güçlerinin 4 teröristi etkisiz hale getirdiğini, etkisiz hale getirilen grubun, İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e yönelik suikast eyleminin failleri olduğunu söyledi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger beraberinde İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk ve İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ile birlikte dün gerçekleştirilen ve 3 polis ile 1 sivilin yaralandığı olaya yönelik basın açıklaması yaptı.

4 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Bingöl-Elazığ karayolu Kurudere mevkiindeki yol kapatma eyleminin ardından ildeki tüm güvenlik güçlerinin katılımıyla operasyon gerçekleştirildiğini belirten Vali Köşger, “Dün akşam 20.30 sularında daha önce birkaç kez daha teşebbüs ettikleri Kuruca mevkiinde bölücü terör örgütleri tarafından yol kesme teşebbüsünde bulunuldu. Bu teşebbüs akabinde güvenlik güçlerimiz çok seri bir şekilde olaya müdahale etti. Devamında Bingöl’deki tüm güvenlik unsurları, tam bir koordinasyon içerisinde operasyon gerçekleştirdi. Bugün elde ettiğimiz sonuç itibariyle 4 bölücü terör örgütü üyesi silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi” dedi.

MÜHİMMAT İÇERİSİNDE ZAGROS TİPİ SİLAH VAR

Ele geçirilen mühimmatın içerisinde uçan unsurlara yönelik kullanılan ve Türkiye’de daha önce çok fazla rastlanılmamış Zagros tipi silahın da bulunduğunu kaydeden Vali Köşger, “Türkiye’de daha önce çok fazla rastlanmamış olan uçan unsurlara karşı kullanılan Zagros tipi silah, el bombaları, kalaşnikof ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçen malzemelerden bölücü terör örgütünün zayiatının daha fazla olma ihtimali de var onu da değerlendiriyoruz” diye konuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜ FAİLLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Ölü olarak ele geçirilen 4 PKK’lının 9 Ekim 2014 tarihinde Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve ekibine yönelik gerçekleştirilen suikastin faillerinin olduğunu belirten Vali Köşger, şunları söyledi:

“Burada üzerinde durmamız gereken husus, ele geçirilen terör örgütü mensuplarının ilimizde daha önce gerçekleştirilen olayların içerisinde yer almalarıdır. Bunlardan en önemlisi 6-8 Kobani eylemlerinden sonra ilimizde gerçekleşen ve Türkiye çapında sansasyonel bir etki uyandıran Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’in de aralarında bulunduğu gruba yönelik gerçekleştirilen suikast olayını gerçekleştirmiş olmalıdır. O olayı gerçekleştiren grup, ele geçirilen gruptur. Bizi memnun eden bir diğer hususlardan birisi, son dönemde şehre ve şehre yakın bölgelere yönelik bu grubun sıklaşan operasyonlarıydı. Bugün yapılan operasyonla şehri ve yakınını sıkça rahatsız eden gruba önemli bir darbe vurulmuş oldu.”

BİRÇOK OLAYA KARIŞMIŞLAR

Vali Köşger, “Ölü olarak etkisiz hale getirilen BTÖ mensupları, İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker suikastının yanı sıra, 14 Ağustos 2015, 25 Ağustos 2015 ve 23 Eylül 2015 tarihlerinde emniyet mensuplarına yönelik silahlı saldırı eylemlerinde 6 polis memuru ve 2 vatandaşın yaralanması olayı, son 2 ay içerisinde Bingöl genelinde TRT ve GSM vericilerine yönelik 5 adet sabotaj ve 3 adet yol kesme eylemlerine katılmıştır” dedi.

ELE GEÇİRİLEN MÜHİMMAT LİSTESİ

Vali Köşger, ölü olarak etkisiz hale getirilen BTÖ mensupları ile birlikte; 4 adet kalaşnikof ve bu silaha ait 15 adet şarjör ile 400 fişek, 3 adet el bombası,1 adet rpg-7 roketatar ve 1 adet mühimmatı, helikopterlere karşı kullanılan 1 adet zagros silahı, örgüt mensuplarına ait çeşitli malzemelerin ele geçirildiğini kaydetti.