Bağlantıda Kalın

Isparta

Emniyet dolandırıcılara göz açtırmıyor

Yayınlanma

,

Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde 8 kişi dolandırıcılık suçundan yakalanarak tutuklandı.

Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen şikayet ve ihbarları değerlendiren, Hırsızlık ve Dolandırıcılık Bürosu ekiplerinin çalışmaları neticesinde; ilimizde vatandaşlarımızı telefonla arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan ve kandırdıkları şahısların para ve ziynet eşyalarını aldıkları anlaşılan 7 kişi ilimizde yakalanmış, bir kişinin ise Antalya ilinde yakalanması sağlanmış ve toplam 8 kişinin sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmışlardır.

POLİSİN DİKKATİ İLE EMEKLİ VATANDAŞ DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTARILDI

Reklam

18 Ağustos 2015 günü, ilimiz İskender Mahallesinde ikamet eden müşteki H.E. isimli şahıs kendisini telefonla arayarak polis olarak tanıtan şüpheliler tarafından bankada bulunan hesaplarına el konulacağı, bu nedenle özel bir bankada bulunan hesabından 50 bin TL. parayı hemen çekerek bulunduğu yere gelecek olan polise elden teslim etmesini istemesi üzerine, müşteki H.E parayı bankadan çekerek Fevzipaşa İlkokulu önünde yanına gelen şüpheli şahsa paraları elden teslim ettiği, bu sırada telefonun şüpheli şahıs tarafından kapatılmamasının söylendiği ve teslim işleminden sonra bankada kalan 75 bin TL. yi de çekerek yine yanına göndereceği bir başka polise teslim etmesini istediği ve müştekinin belirtilen miktarı bankadan çekerken görevlilerimizin şüphelenerek kendisini durdurmaları üzerine şahsın dolandırılmak üzere olduğu anlaşılmıştır. Müştekinin bankadan çektiği para hesabına geri yatırılarak dolandırıcı şahıslara paranın çekildiği bilgisi verilmesi üzerine parayı teslim almaya gelen şüpheli R.B. ve İ.B. isimli şahıslar daha önce müştekinden aldıkları 50 bin Türk Lirası ile birlikte düzenlenen operasyonla yakalanmışlarıdır. Yürütülen araştırma sırasında şüphelilerle birlikte oldukları ve Ankara ilinde bulundukları anlaşılan şahıslar arkadaşlarının yakalandıklarını bilmedikleri için kendilerine parayı almaya gelebilecekleri bilgisi verilmesi üzerine kiraladıkları bir ticari taksi ile ilimize gelmişler ve müşteki ile buluşma noktasına geldiklerinde düzenlenen operasyonla İ.Ö. ve İ.Y. isimli şahıslar yakalanmışlardır.

Şüphelilerin üzerlerinde bulunan telefonların incelenmesi neticesinde arama kayıtlarında geçen numaraların ilimiz Halife Sultan Mahallesinde ikamet eden H.E. isimli bayanın telefonla aranarak dolandırılması olayında da kullanılmış olduğu, kendilerini polis olarak tanıtan şüphelilerin müştekiye eşinin kuyumcu soygunu olayına karışarak çalınan paraları terör örgütüne aktardığı, araştırma kapsamında evde bulunan tüm altın ve paraların laboratuvarda inceletileceği, bu nedenle ikametine gelecek polise para ve ziynet eşyalarını teslim etmesini söylemeleri üzerine müştekinin ikametinde bulunan 49 adet cumhuriyet altını, 3 adet burma altın ve 1 adet altın bileziği ikametine gelen şahsa teslim ettiği anlaşılmıştır.

Aynı şahısların Çünür mahallesinde ikamet eden M.B. isimli şahsı da bu yöntemle dolandırmak için telefonla aradıkları, üzerlerinde bulunan telefonların bu amaçla kullanıldığı ancak müştekinin durumdan şüphelenerek polise bilgi vermiş olduğu anlaşılmıştır. Her üç olayın faili olan İ.B., İ.Y., İ.Ö. ve Suça sürüklenen çocuk R.B. Yakalanarak adli mercilere sevk edilmişlerdir. Çıkarıldıkları mahkemece suça sürüklenen çocuk R.B. hakkında denetimli serbestlik kararı verilmiş olup, İ.B.,İ.Y. ve İ.Ö. isimli şüpheliler TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmişlerdir.

Reklam

PARA VE ZİYNET EŞYASI DOLARDIRICILARI TUTUKLANDI

Isparta Emniyet Müdürlüğünün dolandırıcılık konusunda araştırmalarını derinleştirmeleri üzerine 10 Ağustos 2015 günü, ilimiz Kutlubey Mahallesinde ikamet eden Ş.A. isimli bayanı telefonla arayarak banka hesaplarının terör örgütü PKK hesabına aktarıldığı, mahkeme tarafından inceleme başlatıldığı bu nedenle evde bulunan tüm para ve ziynet eşyalarını ikametine gönderecekleri bayan komisere teslim etmesini söylemeleri üzerine müştekinin 7 adet çeyrek altın, 1 adet tam, 1 adet yarım gremse altın, 1 adet üçlü burma, 2 adet tekli altın, 1 adet altın bilezik, 1 adet burma bilezik, 2 çift altın küpe, 1 adet gerdanlık, 20 Amerikan Doları ve 300 Türk Lirasını eve gelen bayan şüpheli E.M. isimli şahsa teslim ettiği anlaşılmıştır. Olaydan sonra güvenlik kamera görüntüleri ve tanık beyanları doğrultusunda yapılan çalışmalar neticesinde eşgali belirlenen iki şüpheli İ.T. ve E.M. isimli şahıslar yakalanmışlar ve sevk edildikleri mahkemece TUTUKLANARAK ilimiz kapalı cezaevine gönderilmişlerdir.
Yapılan araştırmada aynı şahısların ilimiz Emre Mahallesinde ikamet eden A.Ç isimli şahsı da aynı yöntemle kandırmaya çalıştıkları ancak müştekinin durumdan şüphelenerek polise bilgi verdiği, kendisini arayan numaranın yakalanan şüphelilerin üzerlerinde bulunan telefon olduğu ve olayın faillerinin oldukları anlaşılması üzerine şahıslar ayrıca bu olaydan da adli mercilere sevk edilmişlerdir.

FİRARİ DOLANDIRICI TUTUKLANDI

Reklam

Geçtiğimiz günlerde Muğla ili, Marmaris ilçesinde ikamet etmekte olan F.Y. isimli bir şahsı telefonla arayarak kendisini Polis ve Savcı olarak tanıtan ve evde bulunan tüm para ve ziynet eşyalarını yürütülen bir soruşturma için Isparta ilinde otogar içerisinde kendisini karşılayacak polislere teslim etmesini isteyen şahıslar, müştekinin durumdan şüphelenerek polise bilgi vermesi üzerine Isparta Otogarında düzenlenen operasyonla yakalanmış, olayın bir diğer şüphelisi ise bir otelde arkadaşlarını beklerken yakalanarak adli mercilere sevk edilmişti.

Yapılan araştırmada aynı şahısların bir gün önce de Hisar Mahallesinde ikamet eden A.A. isimli şahsı da telefonla arayarak; “PKK’ lılar Isparta’ da para topluyorlar, senin de adın listede geçiyor, bu yüzden elindeki tüm para ve ziynet eşyalarını soruşturma için bize vermen gerekiyor” şeklinde kandırdıkları, şüpheli H.B. isimli şahsın A.A. isimli müştekinin ikametine gelerek kendisini polis olarak tanıttığı ve müştekinin ikametinden 7.000 Euro, 2.500 TL, 1 adet 20 gram altın bileziği alarak buradan ayrıldığı anlaşılmış, A.A. isimli müştekinin yakalanan şüpheli şahısları teşhis etmesi üzerine de iki ayrı dolandırıcılık olayından çıkarıldıkları adli merciler tarafından H.B. ve A.Ö. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi. Yakalanan şahısların müştekiden aldıkları para ve ziynet eşyalarını Antalya ilinde bulunan suç ortakları İ.B. isimli şahsa gönderdiklerinin anlaşılması üzerine adı geçen şahsın bulunduğu yerde yakalanması sağlanılmış ve şahıs Antalya ilinde çıkarıldığı adli mercilerce TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiştir.

Kendisini polis veya kamu görevlisi olarak tanıtarak, çeşitli bahanelerle para ve altın isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Karşılaşacağınız herhangi bir olumsuzlukta 155 POLİS İMDAT Telefonundan bizlere ulaşabilirsiniz” denildi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kış Tedbirleri Toplantısı Düzenlendi

Yayınlanma

,

Yazar:

Kış mevsimine girmemizle birlikte Isparta Valiliği’nde Vali Aydın Baruş başkanlığında Kış Mevsimi Trafik ve Afet Tedbirleri Koordinasyon toplantısı düzenledi. Toplantıda, kış şartlarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınacak önlemler değerlendirildi.

Toplantıya Vali Baruş’un yanı sıra tüm ilçe kaymakamları, ilgili kamu kurumu müdürleri ve belediye ile meslek odası temsilcileri katıldı.

Vali Baruş, toplantıda yaptığı konuşmada, kış mevsiminde ve olağanüstü koşullarda vatandaşların  hayatının sekteye uğramaması için yapılması gerekenleri toplantıda değerlendireceklerini söyledi.

Reklam

Vali Baruş, “Bugün 1 aralık itibariyle kış mevsimine adım atmış bulunuyoruz. Hava her ne kadar müsait olsa da önümüzdeki günlerde bizleri zorlu hava koşulları bekliyor. Gerek yoğun kar yağışı gerek yollarda buzlanma gerekse olağanüstü durumlarda olabilecek. Çığ, heyelan gibi tehlikelere karşı hepimizin birlikte hareket etmesi lazım. Kurumlar arasında son derece sıkı bir işbirliği gerektiriyor. Bu hususlarda sizlerin de hassasiyetini rica ederek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını zamanında ele alıp, onların günlük yaşamında zor şartlarla karşılaşmaması için elimizden geleni yapmamız gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Toplantıda sunum gerçekleştirilerek, kış şartlarında oluşabilecek kar yağışı, don, buzlanma, çığ gibi olumsuzluklara karşı alınacak önlemler değerlendirildi. Ayrıca, vatandaşların kış mevsimini sağlıklı ve güvenli bir şekilde geçirmesi için yapılacak çalışmalar da ele alındı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Ak Parti Isparta milletvekillerinin girişimleri sonuç verdi

Yayınlanma

,

Yazar:

Ak Parti milletvekilleri Mehmet Uğur GÖKGÖZ ve Osman ZABUN un girişimleri sonucu Karayolları şehir içi geçiş ağında bulunup BSK yapılmayan tek yer olan Şarkikaraağaç ilçesinin Çiçekpınar geçişi BSK kaplamaya dönüştürülüyor.

Karayolları genel müdürlüğü ile Isparta il özel idaresinin aralarında yaptığı bir protokolle malzemelerinin karayolları tarafından temin edileceği, uygulama işlemlerinin Isparta il özel idaresince gerçekleştirileceği modelle, BSK ile kaplanmamış bulunan tek şehir içi geçiş olan Şarkikaraağaç Çiçekpınar şehir geçişi de BSK sıcak asfaltla kaplanmış olacak.

Ak Parti Isparta milletvekilleri sürece katkı sunan Ulaştırma bakanına, Karayolları genel müdürüne, Karayolları Bölge müdürüne ve Isparta şube şefine ve ayrıca uygulama işini üstlenmekle projenin hayata geçmesine önemli katkı sunan Isparta valisi başta olmak üzere Özel idare Genel sekreterine ve tüm emeği geçen çalışanlarına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Vekil Halıcı: Eğitim sistemi içler acısı halde

Yayınlanma

,

Yazar:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili H. Yalım Halıcı, TBMM kürsüsünden yaptığı açıklamada KYK’da kalan öğrencilerin sesi oldu. Üniversite öğrencilerin çok zor bir şekilde hayatlarını idame ettirdiklerini belirten Yalım Halıcı:” Eğitim ve gençlik konusu Türkiye’nin en temel ve en öncelikli meselesidir. Eğitimden tasarruf olmaz, olmamalı”dedi.

Vekil Halıcı, bugün TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısıyla eğitimle ilgili sorunları, KYK yurtlarında yaşanan skandalları ve Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi olan uyuşturucu konuları hakkında konuştu. Gençleri ve Türkiye’yi ilgilendiren tüm meselelerin takipçisi olmaya ve çözüm önerileri sunmaya devam edeceğini belirten Yalım Halıcı konuşmasında şunları söyledi: “Eğitim ve gençlik konusu Türkiye’nin en temel ve en öncelikli meselesidir. Türkiye’nin gelecekte nasıl olacağı ve dünyada alacağı rol tamamen bu iki hususla ilgilidir.  Öncelikle; Anayasa’da eğitimin nasıl olacağı; ‘Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş, bilim ve eğitim esaslarına göre, devletin gözetim ve denetimi altında yapılır’ şeklinde hüküm altına alınmıştır.

“SİSTEMİ SÜREKLİ DEĞİŞTİREREK DENEME YANILMA YÖNETİMİ UYGULUYORLAR”

Reklam

2012 yılında Millî Eğitim Bakanlığı, 5 artı 3 şeklinde uygulanan 8 yıllık kesintisiz eğitimi 4 artı 4 artı 4 şeklinde 12 yıllık zorunlu ama kesintili hale getirmiştir. Öğrencilerin dört yıl olan ilkokul öğreniminden sonra, başka ortaokul ve liseye devam edebilecekleri bir sistem devreye sokulmuştur. Bu deneme yanılma anlayışı sonucunda öğrencilerimiz, zaten kötü olan eğitim sistemi içerisinde tam bir açmaza itilmiş ve özellikle kız çocuklarımız devlet okullarından uzaklaştırılarak tarikat vakıf ve okullarına itilmiştir.

“EĞİTİMİN OLMAZSA OLMAZI LAİKLİKTİR”

Eğitim müfredatına bilim dışı müdahalelerle, felsefe-bilim derslerinin azaltılmıştır. Bugün dünyanın her yerinde bilimsel bir gerçeklik olarak kabul edilen ve okutulan Evrim Teorisi’nin biyoloji ders kitaplarından maalesef çıkarılmıştır. Eğitimde laiklik, olmazsa olmaz kabul edilmelidir. Dünyanın en iyi okullarına, üniversitelerine bakın. Hepsi çağdaş ve Laik anlayışı takip ederek buna ulaştı. Bizim gençlerimizin yüzde 60’ı yurt dışında okumak istiyor. Çünkü çağdaş eğitim anlayışının uzağında olan bu yaklaşımlar neticesinde Türkiye, eğitim ve öğrenci başarı sıralamalarında son sıralarda yer aldı. PISA, UNICEF raporlarında sıralamalarda ise son sıraya kadar düştü.

Reklam

“AKP’NİN MÜLAKAT ANLAYIŞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Her yıl müfredat değişiyor. Öğrenciler deneme yanılma tahtasına döndürüldü. Bu anlayışla, plansızlık ve liyakatsizlikle Cumhuriyet tarihinin en başarısız eğitim dönemini yaşıyoruz. Eğitimde yandaşlık aranır mı? Lütfen bunu önce aklınıza sonra vicdanınıza sorun. Cumhurbaşkanı, seçim öncesinde mülakat ucubesine son vereceğiz demedi mi? Milli Eğitim Bakanı ‘mülakat yapacağız’ diyor. Siz başarılı ve yetkin öğretmenlerimizden neden korkuyorsunuz? AKP iktidarının mülakat anlayışını hepimiz biliyoruz.

“OKULLARDA ÖĞRETMEN YOK ACİLEN 100. YILIMIZDA 100 BİN ATAMA YAPILMALI”

Reklam

Cumhuriyetin 100. Yılında, 100 bin öğretmen ataması yapılmalı’ dedik. Biz iktidara gelseydik bunu kesinlikle gerçekleştirecektik. Her şeyden tasarruf edilir ama eğitimden asla edilemez. Buradan sizlerin aracılığıyla iktidara sesleniyorum; Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen atamasını yapın. Başta matematik, İngilizce, coğrafya, tarih olmak üzere çok hayati branşların öğretmenleri atama bekliyor. Bu atamalar hemen yapılmalıdır. Atamalar konusunda başka bir önemli konu başlığı var: Rehber Öğretmenler. Eski Bakan Mahmut Özer ‘100 öğrenci olan her okula bir rehber öğretmen atayacağız’ demişti. Şimdi ise Sayın Bakan Yusuf Tekin bundan vazgeçti. Böyle tutarsızlık olmaz. Ayrıca bakın; deprem yaşadık, krizlerle boğuşuyoruz, etrafımızda savaş var. Yoksulluğun getirdiği çöküş en başta çocuklarımızı olumsuz şekilde etkiledi. 2 bin 500’e yakın okulda rehber öğretmen yok. Tam da çocuklarımızın rehber öğretmene ihtiyacı olduğu bu dönemde rehber öğretmenlerimizin ataması hemen yapılmalı.

“YEMEKLERDEN SALYANGOZ, CAM HER ŞEY ÇIKIYOR”

Yurtlarda yemekler kurtlu, ekmekler küflü, yatakhaneler hapishane gibi. İktidarın bunları düzeltmesini geçtik, gençlerin canını dahi koruyamıyorlar. Her gün bir yurtta başka bir skandal yaşanıyor. Bunun sorumlusu hiç kuşkusuz iktidardır. Bazı örnekler vermek istiyorum: Eskişehir Hızır Bey Yurdu: yemeğin içinden dikenli tel çıktı. Kırklareli Evladı Fatihan Yurdu: Öğrencilere küflenmiş ekmek verildi. Isparta Mihri Hatun Kız öğrenci Yurdu: yemeğin içinden eldiven ve kurt çıktı. İstanbul Beşiktaş Yurdu: Yemeğin içinden yine kurt çıktı. Tekirdağ Yurdu: Yemeğin içinden poşet çıktı. Van Süleyman Şah Yurdu: Yemeğin içinden saç telleri çıkıyor burada da. Sakarya Yurdu: Yemeğin içinden kurt çıktı. Ankara Beytepe Yurdu: Yemeğin içinden böcek çıktı. Antalya Akdeniz Murat Paşa Yurdu: Yemeğin içinden taş çıktı. Ve liste bu şekilde uzayıp gidiyor. Salyangoz çıkan da var, cam çıkan da var.

Reklam

“KYK DEĞİL KURTLU YURTLAR KURUMU”

Biz, KYK’nın açılımını ‘kredi yurtlar kurumu’ olarak biliyorduk. Ama meğer gerçekte bu Kurtlu Yurtlar Kurumu imiş. Eskiden öğrenciler üniversiteyi kazanınca birbirlerine ‘yurt çıktı mı’ diye sorarlardı. Şimdi soru değişti, artık öğrenciler birbirine ‘sizin yurttan bugün ne çıktı?’ diye soruyorlar. Franz Kafka’nın ‘Dönüşüm’ündeki karakter Gregor Samsa, odada kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulmuştu; AKP sayesinde yurtta kalan bütün öğrenciler ise odada yanlarında dev böceklerle uyanmış halde buluyor kendilerini. Biz her yurtta hızlı ve ücretsiz ağ bağlantısı olsun diyoruz ama yurtlarda örümcek ağları çıkıyor. Memleketi öyle yoksullaştırdılar; milleti öyle çaresiz bıraktılar ki klasik Rus edebiyatında anlatılan derin fakirlik bizde gerçek oldu. Kürsülerde, televizyonlarda vatan millet edebiyatını kimseye kaptırmayanlar; iş vatan çocuklarına geldiğinde onlara sadece fakirlik edebiyatını bırakıyorlar. Bu elimdeki fotoğraf AKP’nin Ankara’daki bir KYK yurdundan. 8 kişilik hapishane hücresi gibi. Özel alan yok, çalışma masası, tuvalet falan hiçbir şey yok. Bir de bu fotoğrafa bakın. Bu görüntüdeki oda İsveç’te sıradan bir hapishane. Tek kişilik oda, hijyenik bir alan ve çalışma masası bile var. Aradaki fark maalesef bu. Lafta ‘dünya lideriyiz’ ama ‘bizi kıskanıyor’ dediğiniz Avrupa’da mahkumlara verilen odaya bakın; bir de geleceğimiz olan üniversite öğrencilerine verilen hapishane gibi yurtlara bakın. Onların mahkumlarına verdiği değer kadar bile burada öğrenciye değer verilmiyor”

“CİNAYETLER BEN GELİYORUM DEMİŞ AMA KİMSE İLGİLENMEMİŞ”

Reklam

Bütün bunlara rağmen Bakan Osman Aşkın Bak, yurt yemeklerini savundu. İnanılır gibi değil. Kurtlu, böcekli ve bozuk yemekler mevzuata uygunmuş. Ben buradan kendisine bir teklifte bulunayım; madem gençlere verdiğiniz bu yemekler mevzuata uygun, o zaman bu yemekleri sayın bakana ve yardımcılarına, KYK müdürlerine gönderelim; onlara çıkan yemekleri de öğrencilere gönderelim. Korkuları yoksa buyursunlar. Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arıza yapan asansörde Zeren Ertaş adlı üniversite öğrencimiz sıkışarak hayatını kaybetti. Gençlik ve Spor Bakanlığı, açıklamasında ‘Öğrenci panik yaptığı için öldü’ demeye getirmişti. Valilik ise ‘asansöre fazla kişi bindiğinden bu olay yaşandı’ demişti. Herkes bilir ki asansörlerde fazla ağırlık varsa o asansörler hareket etmez. Neredeyse ölen öğrenciyi suçlamışlardı. Ben ise kazadan 1 ay önce, bir soru önergesi ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a yurtlarda en son denetimlerin ne zaman yapıldığını ve bu denetimlerin sonuçlarını sormuştum. Bakan bey gençler ve yurtlarla ilgilenmediği için önergeme de yanıt verememişti. Daha vahimi, aynı yurtta öğrenciler defalarca kazadan önce şikâyette bulunmuş ancak ne KYK ne bakanlık bunları görmek istememişti. Yani kaza, aslında cinayet ‘ben geliyorum’ demiş. Geçtiğimiz gün, asansör kazasına ilişkin bilirkişi raporu yayınlandı. Raporda; asansörde bakım faaliyetlerini gerçekleştiren firmanın, kabin kattan belirli mesafe uzaklaştığında hareketsiz kalmasını sağlayan emniyet düzeneğinin iptal etmesi nedeniyle ölümlü kazanın yaşanmasında asli kusurlu olduğu belirtildi. Yani kusur firmada, kusur KYK Müdürlüğünde, yani kusur valilikte ve kusur Gençlik ve Spor Bakanlığında. Bunun hesabı verilmelidir. KYK asansörleri meslek örgütlerince kontrol edilmelidir. Tehlikeli asansör diye bir şey yoktur; kalitesiz firmalar, liyakatsiz idareciler ve sorumsuz Bakanlar vardır.

“GENÇLER UYUŞTURUCU BATAĞINDA KULLANIM YAŞI 8’E DÜŞTÜ”

Çok önemli bir konu daha var: Gençlerimiz ve çocuklarımız uyuşturucu tehlikesi altında. Uzmanlardan, ilgili raporlardan ve araştırma sonuçlarından derlenen bilgilere göre Türkiye’de uyuşturucu kullanım yaşının sekize kadar düştüğü ortaya çıktı. Türkiye, uyuşturucu ve türevi maddelerin kullanımı nedeniyle 18 yaş altı ölümlerde Avrupa’da ilk sırada. Yine ülkemizde bonzai ve metamfetamin kullanımı son 5 yılda 15 kat arttı.  Okulların etrafında yeterli güvenlik önlemi alınmıyor. Türkiye adeta bir uyuşturucu rotasına döndü. Uyuşturucu baronları ülkede cirit atıyor. Eskiden Türkiye’de 1 yılda toplamda 1.5 ton kokain yakalanıyordu; şimdi her partide tonlarca kokain ve metamfetamin gönderiliyor. Bu konu, üzerinde daha fazla düşünmemiz ve hızlıca hareket etmemiz gereken bir mesele. Toplumun tüm kesimleriyle birlikte gençlerimizi, çocuklarımızı yok eden bu tehdide karşı birlik olmak, hareket etmek gerekiyor. İktidar da daha etkin, daha organize önlemler almalı.” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler