Bağlantıda Kalın

Gelendost

Elma Borsası kurulacak

Yayınlanma

,

AK Parti Isparta Milletvekili Adayı, Haydar Kemal Kurt, Isparta’ya  1 milyar dolar katkı sağlayan elmanın daha geniş pazarlara ulaştırılabilmesine da katık sağlayacak bir elma borsasının oluşturulacağını söyledi.

Elma üretiminin merkezi olan Gelendost ilçesinde  köy muhtarları  ve vatandaşlarla bir araya gelen Kurt, elma borsanın Isparta’da mutlaka kurulacağını söyledi. Elma da yaşanan sorunların çözümüne yönelik açıklamalarda bulunan Kurt, “Vatandaşımız elma hasadını bitirdi. Ürün soğuk hava depolarına alındı. Şimdi son bir ilaçlama yapılıp elma hasadını tamamlamış oluyor.  Vatandaş ürünün para etmesini istiyor. Bunun için yapılması gerekenler var. Daha önce Ticaret Borsası Başkanımız Ahmet Adar’la görüşüp, elma borsası kurulması yönünde çalışma yapmıştık. Bu hususta üreticilerimizin bu çalışmaya uygun olarak kendilerini konumlandırması gerekiyor.

Tek tek fertlerin tüccarla muhatap olması yerine tüccar gelecek bu merkezlerde belirlenen fiyat doğrultusunda elmanın kalitesine göre ürünü talep edecek. Soğuk hava depolarından bu organizasyona dahil edilen ürünlerden bu talep karşılanacak. Tonaj itibariyle yeterli olmaması ya da ürünün elde kalmaması bakımından tedbir alınmış olunacak. Bu alımı merkezlerine soğuk hava depoları zincirleme olarak bağlanacak. Tasniflemede kalitenin uyuşması sağlanacak. Tüm taleplerin karşılanmasına özen gösterilecek” dedi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gelendost

Vali Baruş, Gelendost ilçesini ziyaret etti

Yayınlanma

,

Yazar:

Vali Aydın Baruş; ilçe çalışma ziyaretleri kapsamında Gelendost ilçesine gitti. Yaka ve Bağıllı köylerini ziyaret ederek  vatandaşlarla bir araya gelen Vali Baruş, ilçe merkezinde muhtarlar toplantısı düzenledi.

Ziyaretlerine Yaka köyünden başlayan Vali Baruş vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi. Yaka köyünde yaptığı açıklamada yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşılması konusunda özenli davranılmasını isteyen Vali Baruş, “Burada bize düşen birlik, beraberlik hâlinde hareket edip ihtiyaç olan noktalarda el birliği yapmak, köyümüzde ihtiyacı olan naçar durumdaki kardeşlerimizin elinden tutmak, bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın da bize her zaman talimatları bu yönde oluyor. Yani devletin elinin uzanmadığı hiçbir yer kalmayacak” dedi.

Daha sonra Yaka köyünde ikamet eden Gazi İsmail Selçuk’u ziyaret eden Vali Baruş, Selçuk ve eşiyle bir süre sohbet ederek herhangi bir talepleri olup olmadığını sordu.

Reklam

Yaka köyünün ardından Gelendost ilçesine geçen Vali Baruş, burada köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek tek tek talepleri dinledi iletilen taleplerle ilgili toplantıda bulunan ilgililerden çalışma yapmalarını istedi. Toplantı başında muhtarlara önemli konu başlıklarında açıklamalarda bulunan Vali Baruş özetle şöyle konuştu:

“Biz devletimizin her imkanının en ücra köşeye kadar ulaşmasını istiyoruz”

“Vatandaşımızın devletimizden memnuniyetini sağlamak ve devletle vatandaş arasındaki ilişkiyi mesafeden kurtarmak amacıyla bizim yapmış olduğumuz bu toplantılar ve vatandaşlarla sağlamış olduğumuz temaslar çok çok önemli. Çünkü biz devletimizin her imkanının en ücra köşeye kadar ulaşmasını istiyoruz. Hiçbir vatandaşımızın. Yalnız kalmasını, çaresiz, kalmasını istemiyoruz. Burada da en büyük yardımcımız sizlersiniz.

Reklam

Mevsimlik tarım işçileri için çalışma izin belgesi zorunlu olacak

Burada geçici olarak çalışan tarım işçileri var biliyorsunuz, elma toplamaya geliyorlar. Dışarıda veya burada konaklayanlar var. Buralarda konaklayanların veya geçici olarak gelenlerin vatandaşımızı huzursuz etmesini istemiyoruz. Elimizden gelen tedbirleri alıyoruz, önümüzdeki yıldan itibaren de daha keskin tedbirler almaya devam edeceğiz. Tarımda çalışma izni olmayan, yabancılar için ise yol izin belgesi olmayanlara müsaade etmeyeceğiz. Jandarmamız tüm çalışanlardan kimlik bilgilerini alıyor. Bizim burada kimlerin çalışacağını, kimlerin başka niyetle geldiğini tespit etmemiz için tarım teşkilatından alınacak çalışma belgesi önemli. Dolayısıyla burada çalışmaya niyeti olmayıp da buraya gelenleri burada tutmayacağız.

Bağımlılıkla Mücadele, Kuraklık, Telefon Dolandırıcılığı ve Ateşli Silah Kullanımı

Reklam

Gençlerimizin, çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden bir bağımlılık konusu var. Ticaretini yapanları, komşularımızdan tanıdıklarımızdan bu illete bulaşma ihtimali olanları veya şüphelendiğiniz durumları olursa mutlaka jandarmaya ve emniyete zamanında haber edelim.

Kaynaklarımız sınırlı artık, kuraklık iyice zorlamaya başladı bizi, Eğirdir gölümüzün durumunu biliyorsunuz. Hem sulama suyu kaynaklarımızı azalıyor hem içme suyu kaynaklarımız azalıyor. Sayaç mutlaka taktıralım ve ton başına ücret tespit edip alalım. Normal tüketimi bir hanenin örnek veriyorum aylık 20 tonsa ve 20 tondan fazlasını kullanıyorsa artırımlı  tarife uygulayalım. Başka türlü bahçe sulaması veya başka yerlerde kullanılmasının önüne geçemeyiz.

Dolandırıcılık konusu önemli hala bu tatsız durum devam ediyor. Yani köylerimizde de telefonla, iletişim yoluyla vatandaşlarımızı dolandıran şahıslar fırsat bulabiliyorlar. Bu konuda elinizden geldiğince konu komşuyu uyarın. Özellikle akıllı telefonlara gelen mesajın üzerine tıkladığınız zaman telefonunuzdaki bilgileri ele geçirebiliyorlar o konuda dikkat edelim.

Reklam

Düğünde, eğlencelerde bu silah işine aman dikkat edelim. Silah kullanmak üzücü hadiselere sebep olabiliyor. Olur olmaz bilinçsizce, umursamadan biri ateş ettiği zaman o kurşunun nereye düşeceğini hesaplaması gerekiyor.  Onun için kesinlikle böyle bir şey olmaması gerekiyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı uyaralım”

Toplantı sonrasında Gelendost Kaymakamlığına geçen Vali Baruş, Kaymakam Fuat Sözer’den ilçeyle ilgili sunum aldı.

Son olarak Bağıllı köyüne geçen Vali Baruş vatandaşlarla bir araya geldi, talep ve önerileri dinledi. Buluşmada açıklamalarda bulunan Vali Baruş “Bu bölgeler bizim hakikaten tarım bakımından, meyvecilik bakımından çok verimli bölgelerimiz. Sizlerin de emeğiyle birleşince çok lezzetli meyve üretimi yapılıyor. Ülkemizin dört bir tarafına giden, ihracata giden meyveler üretiliyor burada. Bizler de, bu üretimi yaparken sizlere hangi konularda destek verebiliyorsak onları verme amacındayız” dedi.

Reklam

Köyde ikamet eden Gazi Yaşar Gülen’i de ziyaret eden Vali Baruş, Gazi Gülen ve eşiyle bir süre sohbet ederek herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Okumaya Devam Et

Gelendost

Ölü sayısı 2’ye yükseldi

Isparta’nın Gelendost ilçesinde mevsimlik tarım işçilerinin silahlı kavgasında ölü sayısı 2’ye yükseldi. Yaralanan gençlerden biri daha tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’nın Gelendost ilçesinde mevsimlik tarım işçilerinin silahlı kavgasında ölü sayısı 2’ye yükseldi. Yaralanan gençlerden biri daha tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Okumaya Devam Et

Gelendost

Mustafa Özmen: Vakit, artık bizim vaktimizdir

Yayınlanma

,

Yazar:

İYİ Parti çatısı altında yürüttüğü tüm görevlerinden istifa eden Mustafa Özmen, Gelendost Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Özmen, şu açıklamalarda bulundu:

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM, SAYGIDEĞER BASIN MENSUPLARIMIZ,

Reklam

Bildiğiniz üzere, 2017 yılından beri Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi iklimi, daha iyiye, daha ileriye götürme arzusuyla, İYİ Parti çatısı altında aktif siyaset yürütmekteyim. Göreve başladığım ilk günden beri, gerek ülkemizin, gerek Isparta’mızın, gerekse Gelendost’umuzun derdiyle dertlendim, sevinciyle neşelendim. 7’den 70’e, toplumun her kesimiyle, her an, her saniye bir arada oldum. Bana uzanan her eli tuttum. Bana ulaşan her sesi işittim. Kimseyi dışlamadım, kimseyi hor görmedim, kimseyi ötekileştirmedim.

Gelendost ve Yalvaç Belediyeleri’ndeki aktif görevlerimin ardından, Başkentimiz Ankara’da, Devletimizin en özel kurumunda, Milletvekili Danışmanı olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hizmet etme ayrıcalığını yaşadım. Yine, geçtiğimiz yerel seçimlerde adaylığımı ilan ettim ve Gelendost’lu hemşehrilerimizin yüksek teveccühüne mazhar oldum. Çaldığım her kapıda güleryüz gördüm, sorduğum her hatırda, dualar işittim. Tabii, bu süreç içerisinde, zoruma gidenler oldu, zoruna gittiklerim oldu. Ancak her zaman irademi diri tuttum. Azim ve kararlığımı payidar kıldım.

Gerçekleşen son yerel seçimden sonra, ben bir karar aldım. Dedim ki, “bu hikaye böyle yarım kalmayacak…“ #GelendostBenimHerŞeyim sloganıyla başlattığım bu anlamlı yürüyüşü, her gün, adım adım sürdürerek bugünlere ulaştım. Ve artık varmaya ahdettiğim; dualarımda, rüyalarımda yaşattığımız hayalimi nihayete erdirmeye çok az kaldı.

Reklam

Yaptığım ziyaretlerde ve toplantılarda görüyorum ki, Gelendost’lu hemşehrilerimiz iradelerinin gücünün farkındadır. Neye layık olduğunun bilincindedir. Gördüğüm ilgi bunun açık bir ispatıdır. Bu ilgiye göz yummak, bu teveccühü yok saymak, benim kitabımda olmamıştır, olmayacaktır.

Öyleyse bana yakışan da, başlattığım bu kutlu yürüyüşü, nihai bir zaferle taçlandırmaktır.

Gelendost’un ahlaklı, vicdanlı, merhametli, yürekli insanlarına umut, sorunlarına çare olmaktır.

Reklam

Vakit, artık bizim vaktimizdir.

Vakit, ilk günkü aşkla, tevazu, samimiyet ve gayretle, Gelendost Belediye Başkanlığı hayalini gerçeğe dönüştürme vaktidir.

Bu nedenle; Gelendost Belediye Başkanlığı adaylığım sebebiyle, kuruluşundan bugüne mensubu olduğum İYİ Parti’deki tüm görevlerden istifa ediyorum.

Reklam

Saygılarımla…

Okumaya Devam Et

Popüler