DOLAR 7,47630.13%
EURO 9,04500.2%
ALTIN 438,880,27%
BITCOIN 267033-1,96%
Isparta
-5°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:37

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eğirdir Gölü Elektrikli Gezi Teknesiyle tanıtılacak

Aralık 29, 2020 21:13
0

BEĞENDİM

İç sularda elektrikli ilk gezi teknesini Eğirdir’e kazandıracak EGİAD’ın projesiyle; elektrikli gezi teknesi ile Eğirdir Gölü’nün turizm amaçlı kullanımı, turizmde hedef kitlenin çeşitlendirilmesi ve çevreye duyarlı turizm faaliyetlerinin teşvik edilmesine katkı hedefleniyor.

BAKA’nın 2014 Yılı Alternatif Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na başvuran Eğirdir Genç Girişimci İşadamları Derneği’nin (EGİAD) ‘Eğirdir Gölü’nün Turizm Amaçlı Kullanımı, Elektrikli Gezi Teknesi Çalıştırılması ile Turizm Hareketliliğinin 12 Aya Yayılması Projesi’ destek almaya hak kazandı. Projenin sözleşmesini BAKA Genel Sekreteri Tuncay ENGİN ile EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman GÖK imzaladı. BAKA’nın bölgede turizmin yıla yayılması için çalışmalarını sürdürdüğünü ve destekler verdiğini belirten Tuncay ENGİN, projenin başarıyla hayata geçirilmesi dileklerini aktardı.

TURİZME DESTEK VE KAZANDIRDIĞI VİZYON İÇİN TEŞEKKÜR

EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri Erhan SAVRAN ve Abdullah BAŞYİĞİT, Proje Koordinatörü Eğirdir MYO Öğretim Görevlisi Çetin MEYDAN ile birlikte projeyle ilgili bilgi veren EGİAD Başkanı Osman GÖK, projenin amacını “Elektrik gücü ile çalışan 42 kişilik gezi teknesi imal ettirilerek, göl içerisinde oluşturulacak gezi parkurlarında yemekli günübirlik turlar düzenlenmesi; gölün kuzey, güney, batı ve doğu kıyılarının doğal ve tarihi değerlerinin tanıtılması hizmetinin verilmesi” olarak özetledi. BAKA’ya bölge turizmi ve Eğirdir’e verdiği destek ile kazandırdığı vizyon için de teşekkür eden EGİAD Başkanı Osman GÖK, projenin beklenen sonuçlarını da şöyle sıraladı:

“Eğirdir Gölü’nün sadece Yeşilada ve Can Ada bölgesinden ibaret olmadığının düzenlenen turlar ile anlatılarak tanıtıma katkı sağlamak. Bölgemize ve Eğirdir’e gelen turistlerin konaklama süresinin uzamasının sağlanması. Gölün sadece yaz ayalarında değil 12 ay boyunca kullanımı. Mevzuata uygun ve güvenli bir gezi teknesi ile gezilerin yapılması ve seyahat acentelerinin ilgisinin Eğirdir’e çekilmesi.”

eğirdir-gölü

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP