Eczanelerde SMS (Kısa Mesaj) Kodu İle Maske Dağıtımına Başlandı
  • Gazete32
  • Isparta
  • Eczanelerde SMS (Kısa Mesaj) Kodu İle Maske Dağıtımına Başlandı

Eczanelerde SMS (Kısa Mesaj) Kodu İle Maske Dağıtımına Başlandı

ABONE OL
Nisan 28, 2020 17:42
Eczanelerde SMS (Kısa Mesaj) Kodu İle Maske Dağıtımına Başlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı’nın eczaneler aracılığıyla ücretsiz maske dağıtımı Isparta’da başladı. 20-65 yaş aralığında bulunan vatandaşlar, telefonlarına Sağlık Bakanlığı’nın göndereceği bir kod ile ücretsiz maskelerini temin edebilecek. Isparta merkezinde ve ilçelerinde bulunan tüm eczanelerden uygulama geçerli. Vatandaşların mesaj gelmeden maske almak için eczanelere müracaat etmemesi gerekiyor.

Uygulamayla ilgili açıklamada bulunan Isparta Eczacı Odası Başkanı Esra Nemli Kurtbolat “Sağlık Bakanlığı, 20-65 yaş grubu arasındaki vatandaşlarımıza e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarına mesaj (sms) gönderecek. O mesajda bir kod yer alacak. Eczacılar da vatandaşlar eczaneye müracaat ettiğinde o kodu T.C. kimlik numarasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı’nın sistemine ekleyecek ve vatandaşımıza 5 maske verecek. Her vatandaşın 10 gün için 5 maske alma hakkı var. 10 gün sonra telefonlarına gelecek yeni kodlarla tekrar maske alınabilecek.” şeklinde konuştu.

Isparta Eczacı Odası Başkanı Kurtbolat, vatandaşların maskeleri gündüz saatlerinde almalarının, akşamları nöbetçi eczanelerde yoğunluk oluşturmamak adına önemli olduğunu da söyledi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0