Döner salonlarına denetim

ABONE OL
Eylül 14, 2013 18:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri döner satış yerlerini denetledi.Yapılan denetimlerde eksik gramajlı et ve tavuk döner satan işyerlerine yönelik tutanak hazırlanırken, vatandaşların bu tür şikayetlerini Zabıta Müdürlüğü’nün Alo 153 hattına bildirmeleri istendi. Denetimlerde işyerlerinin genel temizliklerinin yanı sıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarifesinde belirtilen 200 gram ekmekte 100 gram döner olması gerekirken, bazı döner salonlarının 80, 55 ve 37 gram döner sattıkları tespiti yapıldı.

Eksik gramajlı döner satışı gerçekleştiren işyerlerine, ‘Eksik gramajlı döner sattığı ve haksız kazanç sağladığı’ gerekçesiyle Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tutanak tanzim edildi. Tanzim edilen tutanakların encümene havale edilerek gerekli yasal yaptırımların uygulanacağı belirtildi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, belediye olarak amaçlarının halka en iyi hizmeti sunmak olduğunu dile getirirken, vatandaşların şikayetlerini günün her saatinde Zabıta Müdürlüğü’nün Alo 153 hattına bildirmelerini istedi.

FERHAT KAYA
ISPARTA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP