Doğalgaz aboneleri aman dikkat !

ABONE OL
Ocak 22, 2014 12:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta ve Burdur’da doğalgaz dağıtımı yapan Torosgaz firması, faturasını ödemeyi unutan veya geciktiren vatandaşları affetmiyor.Isparta’da havaların soğuması ile artan doğalgaz faturalarını ödemekte güçlük çeken veya faturasını ödemeyi unutan vatandaşlar kesme ihbarnamesi ve uyarısı gelmeden doğalgazlarının kesilmesinden şikayetçi.
Gazetemize ulaşan bazı vatandaşlar ise, doğalgazlarının kesilmesinden sonra yaklaşık 25 TL açma kapama ücreti ödediklerini belirterek, “Torosgaz tahsilat merkezi, şehir merkezinde değil. Özkanlar kavşağının ilerisinde bulunan tahsilat merkezine gitmekte zorlanıyoruz. Gittiğimizde de çok kalabalık oluyor. Yetkililerden buna bir çözüm bulmalarını istiyoruz” dediler.

VANAYI KALDIRMANIN CEZASI 90 TL

Akşam işinden çıkıp, sıcak yuvasına gitmek isteyen vatandaşlar dikkat. Eğer doğalgazınız kesilmişse doğalgaz vananız mühürlenmiştir demektir. Hemen evinizi terk edin. Sıcak bir yemek yiyebileceğiniz ve ısınabileceğiniz bir akrabanızın veya arkadaşınızın evine gidin.

Mührü kaldırıp, vanayı açar faturamı sabah öderim gibi bir hataya düşenlere ise yaklaşık 90 TL’lik mühür kırma cezası gelmekte. Bu miktar bir sonraki doğalgaz faturasına yansıtılmakta. Kendi evimde çoluk çocuk rezil olmadan otururum, vanamı da açarım cezamı da çekerim diyenlerin ise açma kapama ücreti ile beraber yaklaşık 115 TL’yi gözden çıkarmaları gerekiyor. Torosgaz’a bu ücretin çok olduğu yönündeki şikayetlerinize alacağınız cevap ise, ‘bu olay sizin kişisel tercihiniz, bu tip olaylarda firmamız taviz vermiyor’ oluyor.

EVLER ISINMIYOR

Isparta’da hava kirliliği bahane edilerek bütün konutlara doğalgaz mecburiyetinin getirilmeye çalışıldığı şu günlerde ise bir çok vatandaş aşırı gelen faturalar ve evlerinde ısınamamaktan şikayetçi.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız uzmanlar ise dış yalıtımı olmayan bina ve evlerde bunun normal olduğunu belirterek izolasyonu olmayan konutlarda yüksek fatura ve ısınamama probleminin sıkça karşılaşıldığını kaydettiler.

Kaloriferli binalarda bulunan bir dairenin ise doğal gaz dönüşümü 5-6 bin TL’yi bulmakta. Dış yalıtım, cam, çerçeve derken 7-8 bin TL’de bu şekilde masraf çıkmakta. Yani doğalgaz geçişinde yaklaşık 15 bin TL harcamayan konutlar hem ısınamamakta hem de yüksek faturalarla karşılaşmakta. Nerede bu işin ekonomik yönü şeklinde sorduğumuz bazı vatandaşlar ise ‘biz bilmeyiz büyüklerimiz bilir’ şeklinde espirili cevapları ile ince mesajlar verdiler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0