Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dinarlılardan Tural’a büyük ilgi

Sorunlar çözüm beklerken, incik

Sorunlar çözüm beklerken, incik boncukla uğraşıyorlar

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “Sanki Isparta’da işsizlik, trafik, konut sorunu bitmiş gibi, gidip incik boncukla uğraşıyorlar” diye konuştu.

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, hemşehri buluşmasında Dinarlılarla bir araya geldi. Belediye Meclis üyelerinin de bulunduğu ziyarette Tural, projelerini anlattı. Isparta’da trafik sorununu ulaşım mastır palanıyla çözeceklerini belirten Tural, ilimizde şu an trafikle ilgili bir çalışma yapılmadığını söyledi. Trafiğin ilimizde çekilmez hale geldiğini söyleyen Tural “Eğer üst geçit görmek istiyorsanız Antalya’ya alt geçit görmek istiyorsanız Denizli’ye bakın” dedi. Toplu taşımada yaşanan sorunlara dikkat çeken Tural, “Toplu taşımayı düzene koyup vatandaşı mağdur etmeyeceğiz. Şehir merkezinde kapalı durak var. Mahallede yok. Dijital kapalı duraklar mahallelerde de olacak” dedi. Belediyenin TOKİ’ye sırtını dayayıp toplu konut beklediğini ifade eden Tural “Eskiden toplu konut alanı açılıyor vatandaş kooperatifleşerek ev sahibi oluyordu. Biz Belmaş’ı canlandıracağız. Yeni imar alanı açmayacağız. Dar gelirli vatandaşın emeklimizin konut ihtiyacına yanıt vereceğiz” dedi.

ÇOK KONUŞMAYACAĞIZ KONUŞTUKLARIMIZI YAPACAĞIZ

Göreve gelir gelmez su arıtma tesisini yenileyeceklerini kaydeden Tural “Biz çok konuşmayacağız. Konuştuklarımızı da hemen yapacağız” diye konuştu. İşsizliğe çözüm noktasında ISTECH markasıyla GES fabrikası kurup bin kişiye istihdam sağlayacaklarını kaydeden Tural “Isparta 5 yıldır Kirazlıdere ile yatıyor Andık deresi ile kalkıyor. Başka bir işiniz yok mu? Fatih mahallesinde oturan ablam yağmur yağmasın diye dua ediyorum diyor çünkü evini su basıyor. Gel önce altyapıya bak” diye konuştu. Hasta Konukevi, gündüz kreşi, yaşlı bakım evi gibi sosyal belediyecilik projelerini anlatan Tural “Sanki Isparta’da işsizlik, trafik konut sorunu bitmiş gibi, gidip incik boncukla uğraşıyorlar” diye konuştu. Tural, Dinarlılardan destek isteyerek “ Bu işi hep birlikte başaracağız. Gelin bu dönem partileri bir kenara bırakın bizlere oy verin. Size sırtını dönen değil, yüzü size dönen sizin içinizden olan bir belediye başkanını seçin ben de size hizmet edeyim” dedi.