Devlet Hastanesi son teknoloji ile şifa dağıtacak

ABONE OL
Eylül 27, 2019 08:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özellikle göz tansiyonu rahatsızlıklarında Göz Tomografisi için başka hastanelere sevk yapan Isparta Devlet Hastanesi artık teknolojinin son harikası cihazlarla hastalarına şifa dağıtacak.

Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Özgür Uzun “Hastanemize gelen ışıkla göz tomografisi çeken bu cihaz sayesinde hiçbir hastamızı başka hastaneye göndermiyoruz” dedi.

Işıkla göz tomografisi çekebilen cihazı tanıtan Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Özgür Uzun “Göz sinirlerini ve görme noktasını gibi bütün tabakaları değerlendirebiliyoruz. Kornea tabakası dahil bu cihazla görebiliyoruz. Isparta için bu cihaz çok gerekliydi. Göz tansiyonu, sarı nokta hastalarının ve şeker hastalarının göze vurmuş takibinde ve tedaviyi değerlendirmekte ve karar vermekte tüm dünyada olduğu gibi Isparta’da da bu cihaz kullanılacak.

Uzun “Hastanemize yapılan katkı ve yardımlarla cihazımıza kavuşmuş olduk. Hastalarımız bu hizmete daha kolay ulaşabilecekler. Çok sayıda göz tansiyonu ve şeker hastası var. Eskiden hastalarımızı başka hastanelere yönlendirmek zorunda kalıyorduk. Artık takip açısından başka hastanelere göndermek zorunda kalmayacağız. Tanıyı koyduktan sonra lazer ile gerekli hastalarda argon lazer ile tedavisini yapabiliyoruz. Son model anjiyo cihazımız var. Bu cihazlarla hastalarımızı büyük oranla hizmet verebiliyoruz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP