Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Demirel’in kardeşi Hacı Ali Demirel vefat etti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kardeşi Hacı Ali Demirel, hayatını kaybetti.

Demirel’in kardeşi Hacı Ali Demirel, ileri yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gördüğü hastanede sabaha karşı hayatını kaybetti. Hacı Ali Demirel’in defin günü konusunda aile içinde bir karar alınacak. Hacı Ali Demirel’in Isparta İslamköy’deki aile mezarlığına defnedilmesi bekleniyor.

YAHYA DEMİREL’İN BABASIYDI

Hacı Ali Demirel, geçmişte Ankara’daki ünlü Yükseliş Koleji’nin sahibi olarak anılıyordu. Hacı Ali Demirel’in oğlu Yahya Demirel, geçen yıl karaciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. Yahya Demirel, 1975 yılında karıştığı hayali ihracat olayı ile olumsuz bir üne sahip olmuştu.

Demirel ailesinin kontrolünde olan Orma, Haymak, Terakki Kollektif, Kuştur, Göltaş ve Peraja-Coca Cola gibi şirketlerin ortağı. Süleyman Demirel’in başbakanlığı döneminde devlet bankalarında aldığı krediler kamuoyunda tartışıldı.

Cenaze törenine Süleyman Demirel katılamayacak

Bugün sabah saatlerinde Ankara’daki evinde hayatını kaybeden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kardeşi işadamı Hacı Ali Demirel’in cenazesine Süleyman Demirel hastanede olduğu için katılamayacak. Kardeşi Şevket Demirel ise doktorlar izin verirse katılabilecek.