Bağlantıda Kalın

Türkiye

Davutoğlu’ndan Rusya’ya çok net cevap

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı.

Yayınlanma

,

Başbakan Ahmet Davutoğlu Haberturk TV’de Veyis Ateş’in konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Davutoğlu Rusya’nın hava sahasını bir kez daha ihlal etmesi durumunda angajman kurallarını uygulayacaklarını ifade etti.

İşte Davutoğlu’nun o açıklamaları:

– Rusya hava sahamızı ihlal etti. Bunun için neler diyeceksiniz?

Reklam

Angajman kurallarımız bellidir. Önce uyarırız. Rusya bizim dostumuz ve komşumuzdur. Suriye meselesi iç savaşın içinde bir diktatörle terör örgütlerinin arasına sıkışmış bir durumdadır. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın Rusya ziyareti vardı. Ben sayın Putin’le BM’de görüştüm. 

Rusya’ya gerekli diplomatik girişimlerde bulunduk. Türk sınırlarının bir kez daha böyle bir şey olmayacağını belirttik. Rusya da bize bu işin sehven olduğunu söyledi.

Reklam

Uçan kuş bile olsa. Gerekli müdahaleler olur. NATO konseyinde bu konular ele alınacak. 

Türkiye’nin yanında olduklarını ilettiler. Rus uçaklarının masum halkı ya da ılımlı muhalifleri vurması hususunda 7 ülke bir deklarasyon yayınladık.

Türkiye ile yakın ilişkileri olan Rusya bizi rahatsız edecek işlerden kaçınır. 

Reklam

Rusya’nın doğrudan müdahale etmesi ve Beşar Esed’in bittiği bir noktada Rusya’nın yaptığı büyük bir yanlıştı. Ilımlı muhaliflerin olduğu yerler bombalandı. 

Ümit ederim bu yanlış tutumdan vazgeçerler. 

Bir taraftan terörle mücadele, bir taraftan Suriye meselesi var. CHP ve MHP vekillerine baskı yaptılar. Türkeş dışında buna direnen kimse olmadı. Bunlar sorumluluk almadı. Görevden kaçtılar. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli günlük faydalar yüzünden kaçtılar. 

Reklam

Dönüp millete şunu diyemeyiz: Tek başına iktidar çıkmadı o yüzden k

– YSK’nın sandık tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Böyle bir talep gelmiş ama YSK bunu görmezden geliyor. Çıkan karara saygılıyız ama bu doğru olduğu anlamına gelmez. Yanlış bir karardır. 

Reklam

– Seçim güvenliğiyle ilgili nasıl karar alacaksınız?

Bu AK Parti değil seçim hükümeti. Türkiye’nin her yerinde güvenliği alacağız. 

– 7 Haziran’da CHP’liler AK Parti kurmaylarıyla konuşurken kaynak nerede diyorlardı. O zaman CHP’ye kaynak yok diyorlardı. Şimdi kaynağı nereden buldular sorusunu soruyor.

Reklam

Biz bir şey söyledik mi hesabı kitabı yapar öyle bir şeyler söyleriz. CHP, MHP ve HDP’nin böyle bir durumu yok. 

Kaynak tartışması yapabilirler. Bu kaynak noktasında doğabilecek her şeyi masaya yatırdık. Yaptığımız hesaplara göre: 19 milyar TL lazım.

MHP ve CHP’nin 150 milyar TL. Afaki şeyler. 

Reklam

Gençlerimize yönelik projelerimiz çok iyi. 

– 7 Haziran’da neden yoktu?

Bu vaatlerin bir kısmı vardı. En son Diyarbakır’da yaptığım konuşmada da bahsettim.

Reklam

– Cem Evleri’ne ve tekkelere yasal statü mü geliyor?

Çalıştayda geçen bir durum. 12. yüzyılı bilmeyen bugünkü Türkiye’yi anlayamaz. 

Cemevleri Anadolu İslam’ını oluşturan yapılardır. Anadolu’daki irfanın merkezleridir. Alevi geleneği sünni geleneğin karşıtı değildir. 

Reklam

Cemevlerinin hukuki statüye kavuşmasını sağlayacağız. 

– 7 haziran gibi bir tablo çıksa ne yapmayı düşünürsünüz?

Tek başımıza iktidar olacağımızı düşünüyorum. Bahçeli daha ilk günde biz hükümet olmayı düşünmüyoruz dedi. Sizinle hiçbir şey yapmayız dedi. 

Reklam

Sorumluluktan kaçan Bahçeli’ye halk gereken cevabı verecektir. 

– Sayın Meral Akşener’e adaylık teklifi gitti mi?

Biz bakanlık teklif ettik. Bizim bakanlık teklifimizi kabul etmeyen birini listelerimize nasıl alırız? Ben bir tek şeyi esas aldım. Devlet tecrübesi. Meral Akşener çok tecrübeli bir isim olduğu için teklif edildi. 

Reklam

Sayın Tuğrul Türkeş ne kaybetti? 

– Dün ilk kez prompter kullandınız. 

Ben hala doğal akış içinde konuşmayı tasvip ediyorum. Bir gece önce bu fikir doğdu. İlk tecrübeydi. Çok fazla vaat vardı. Prompterla bu işin daha sağlıklı olacağı yöndeydi. 

Reklam

Ben konuşma yapacağım zaman seher vakti bir mimari kurarım. 

– Şırnak’ta bir fotoğraf yayınlandı. Olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dün bir açıklama yaptım. Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Mücadele ederken kararlıdır. Bu terörist polise roket atarla saldıran bir terörist. Ancak bir takım tuzaklar yapılıyormuş. 

Reklam

Öldürülen terörist de olsa cesedine böyle muamele olmaz. Olay yanlıştır doğru değildir. 

Şehit veren polis güçlerimize leke sürülmesine izin vermeyiz. Sivilleri katleden, çocukları bombayla patlatan bir terör örgütünden bahsediyoruz. Bu örgütü kimse masum gösteremez. 

 

Reklam

 

 

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

Content Marketing Stratejileri: SEO’da Başarılı Olmanın Anahtarı

Yayınlanma

,

Yazar:

İçerik pazarlama, dijital dünyada markaların hedef kitlesini cezbetmek ve bağ kurmak için kullandığı etkili bir araçtır. Bu strateji, müşteri güveni oluşturmanın, marka prestiji kazanmanın ve potansiyel müşterilere ulaşmanın temel yollarından biridir. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için sağlam bir içerik stratejisi ve planlama gereklidir. Hedef kitlenizi farklı gruplara ayırarak bu gruplara özel içerikler hazırlamak, daha geniş ve etkili bir erişim sağlar.

Başarılı bir içerik pazarlama stratejisi ile dikkat çekici ve faydalı içerikler üretmek esastır. İçerik türleri yazılı, görsel, sesli ve video şeklinde dört ana kategoride toplanabilir. Ancak video içerikleri, e-kitaplar, case study’ler, infografikler, podcast’ler, testler, e-posta bültenleri ve blog yazıları en popüler ve etkili içerik türlerindendir.

SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Rehberi

Reklam

Arama motorları, internet kullanıcılarının sorularına cevap olacak içerikleri sıralar. Kullanıcılar, ilgili ve ilgi çekici başlıklı sonuçlara tıklar. Eğer bu içerikler kullanıcı dostu değilse, ziyaretçi hemen geri dönebilir. Bu nedenle içeriklerin SEO uyumlu olması esastır. SEO uyumu için:

 • Başlıkta uygun anahtar kelimeler kullanın. Başlıklarınız 60 karakteri geçmemeli ve kullanıcıların ilgisini çekmelidir.
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, yüksek dönüşüm potansiyeline sahip olduğu için göz ardı edilmemelidir.
 • Anahtar kelimelerin tespiti ve kullanımı kritiktir. Anahtar kelimelerle alakalı kısımlarda – başlıklar, kategoriler, içeriklerde bu kelimeleri etkili bir şekilde yerleştirin.
 • İçeriği yazarken anahtar kelimelerle uyumlu bir başlık ve tema belirleyin, ardından sadece içeriğin kalitesine odaklanın.
 • İlk taslağınızı hazırlarken, aklınızda bulunan her şeyi sırasız yazın ve ardından düzenlemeler yaparak mükemmelleştirin.

Anahtar Kelime Araştırması: Doğru Hedef Kitleye Ulaşma Sanatı

İçerik pazarlama stratejisinin ilk adım, anahtar kelime araştırmasıdır. Bu, içeriklerinizin neyle ilgili olacağını ve hedef kitlenizin ne arayabileceğini belirlemenize yardımcı olur. Bu süreç, ürününüz veya hizmetiniz için en uygun hedef kitleyi belirleyerek onları potansiyel müşterilere dönüştürmeye yardımcı olur.

Daha detaylı bilgi için seoart.com web sitemizi ziyaret edebilir ve ekibimizden profesyonel SEO danışmanlığı alabilirsiniz!

Reklam
Okumaya Devam Et

Türkiye

Üniversite Öğrencileri için İş Bulma Rehberi: Kariyer Fırsatları

Yayınlanma

,

Yazar:

Üniversite öğrencileri dönem dönem ya da üniversite eğitimleri boyunca bir işe girerek çalışmak isteyebilir. Bu öğrencilerin hayatında ekonomik özgürlük, kendini tanıma, tecrübe ve deneyim kazanma, disiplin, sorumluluk bilinci oluşması gibi konularda fark yaratacaktır. Aynı zamanda çalışılan iş lisans eğitimine katkıda bulunacak bir alanda olduğunda gelecekteki eğitim ve iş için fırsatlar ve bağlantılar kazanmayı sağlar. Fakat iş temposu ile yoğun tempolu eğitim hayatının da dengede olması ve birbirini kötü etkilememesi en sağlıklı yoldur. Bu durumda önemli noktalardan biri okul hayatını olumsuz etkilemeyecek işi bulmaktır. Kariyer.net adresi üzerinden eğitim hayatınızı olumsuz etkilemeyecek en uygun işi bulabilirsiniz.

Üniversitede okurken çalışmanın katkılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Maddi anlamda daha rahat bir öğrenim hayatı geçirirsiniz.
 • İnsan ilişkileriniz ve iletişim becerilerinizi geliştirirsiniz.
 • Eğitim ve iş hayatınız için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Disiplin ve sorumluluk sahibi olma becerilerinizi geliştirirsiniz.
 • Ders çalışmak için sınav dönemlerinde daha az vaktiniz olacağından günü gününe ders çalışırsınız. Böylece okul başarınız da artabilir.

Üniversite Öğrencileri Nasıl İşlerde Çalışabilir?

Üniversitede okurken bir işte çalışmanın öğrenciler için katkısı fazladır. Üniversite öğrencileri için en uygun iş, okulun aksatılmadığı işlerdir. Kısacası iş koşulları eğitim hayatını dengede tutabilmeyi olumsuz etkilememeli. Bunun için çalışılan işin saatleri okulun saatleri ile denk gelmemeli, iş yorucu olmamalı, okul ve eve yakın olmalı, sınav ve yoğun proje dönemlerinde izin almak kolay olmalı. Bir diğer nokta da işin çalışma şeklinin part time ya da freelance olması. Bu çalışma düzenleri, okul-iş dengesini daha kolay yürütmeye yardımcı olacaktır. Gelin hep birlikte üniversite öğrencileri nasıl işlerde çalışabilir inceleyelim.

Reklam

Özel ders vermek: Yoğun üniversite sınavı döneminde birçok derste başarılı olmak için çok fazla emek verilir. Bu emeklerin karşılığında bir öğretmen kadar olunamasa da derslerle ilgili bilgiler tazedir ve soru çözme pratiği gelişmiştir. Özel ders bedensel anlamda yorucu değildir ve online olarak da verilebilir. Saatleri okul saatlerine göre ayarlanabilir. Bu açılardan üniversite sürecinde yapılabilecek bir iştir.

Kütüphanede çalışmak: Birçok üniversite, kütüphanesinde öğrencilerine yarı zamanlı iş imkanı sunar. Böylece okul çevresinden uzaklaşmamış olmanın yanında yorucu değildir ve kitaplarla iç içe olursunuz. Kütüphane ortamı daha çok okumaya teşvik edeceğinden size daha çok katkıda bulunur.

Çağrı merkezinde çalışmak: Çağrı merkezleri pandemi ile daha çok evden hizmet vermektedir. Uzaktan çalışma seçeneği ile daha az yorucudur. Çalışma saatleri esnek olduğundan derslerinize göre çalışma saati seçebilirsiniz. İnsanlarla sadece telefonda iletişim kurmak kimi zaman zor olsa da insan ilişkilerini geliştirmeye katkı sağlar.

Reklam

İçerik Yazmak: İçerik yazarlarının büyük çoğunluğu evden çalışan kişilerden oluşmaktadır. Bu açıdan yorucu değildir. Diğer yandan yazı yazmak iletişim becerilerinizi geliştirmeyi sağlar, kelime hazneniz artar, öğrenmeyi kolaylaştırır, hafıza beceriniz gelişir.

Turist Rehberliği Yapmak: Turistik bir şehirde yaşıyorsanız ve yabancı diliniz varsa güzel bir fırsat olabilir. Farklı kültürden insanlarla tanışıp tahmin etmediğiniz bağlantılar kurmanın yanında yabancı dilinizi de geliştirirsiniz.

Garson, kasiyer ve satış elemanı: Bu alanda da iş fırsatları çoktur. Bu işler, fiziksel ve zihinsel olarak hayli yorucu olmaktadır. Fakat iş fırsatlarını araştırarak değerlendirebilirsiniz. Başvuruda bulunurken çalışma saatleri, işin yoruculuğu ve stres seviyesini göz önünde bulundurmak iş ve okul hayatını dengelemek için etkili olacaktır.

Reklam

Öğrencilerin İş Bulabileceği Platformlar

Dijital iş platformları, iş arama ve bulma konusunda son dönemlerin istihdam yönetiminde söz sahibi olan alanlarıdır. Dijital istihdam platformlarının önde gelen isimlerinden iş ve üniversite tercihlerinin nabzını tutan Kariyer.net, web sitesi ve mobil uygulaması ile geniş filtreleme seçeneklerine sahiptir. Filtreleme seçeneği sayesinde binlerce iş arasından en uygun işi bulabilirsiniz. Önde gelen dijital istihdam platformlarından mavi yaka iş ilanlarını hedefleyen İşinolsun.com ve bilişim alanındaki fırsatlar için Techcareer.net’i ziyaret edebilirsiniz. Kariyer.net, İşinolsun.com ve Techcareer.net platformları öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik iş fırsatlarını bulabileceğiniz platformlar arasındadır.

Reklam
Okumaya Devam Et

Türkiye

İsinolsun.com İşçi Arayanlar İçin: Hemen Eleman Bulun

Yayınlanma

,

Yazar:

İsinolsun.com 2017 yılında iş arayan mavi yaka adayların iş bulması ve işverenlerin artan eleman ihtiyacını karşılaması için kurulan dijital bir iş platformdur. İşin Olsun artan eleman ihtiyacı ve iş arayan aday sayısının fazlalığına yönelik istihdam faaliyetlerini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlar.

İşinolsun.com, pozisyon, il ve ilçelere göre sunduğu filtreleme sistemiyle iş arayan adaylar ve işverenler için kolay bir kullanıma sahiptir. 2.318.743 işverenin eleman ihtiyacını karşılamasını sağlayan İşinolsun.com’da 10.072.845 iş arayan aday ile aradığınız kriterlere uygun elemanı kolayca bulabilirsiniz.

İsinolsun.com’da İş İlanı Nasıl Verilir?

Reklam

İşin Olsun’a üyelik oluşturmadan iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Fakat üyelik oluşturmadan iş ilanı oluşturamazsınız ya da iş başvurusu yapamazsınız. App Store veya Play Store’dan indirebileceğiniz İşin Olsun mobil uygulaması ile veya web sitesi üzerinden ’Yeni Üyelik Oluştur’’ seçeneğini seçerek adımları takip edebilir ve tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolayca üye olduktan sonra ‘’Eleman Arıyorum’’ seçeneği ile iş ilanı oluşturabilirsiniz. Cep telefonu numarası ve işyeri ile ilgili bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Cep telefonuna gelecek onay kodunu girdikten sonra üyeliğiniz onaylanır.

İşverenler İçin İsinolsun.com Ne Tür Avantajlar Sunuyor?

Reklam

İşinolsun.com işverenler için sunduğu avantajlara bir göz atalım:

 • İşin Olsun ile iş aramak ve iş ilanı oluşturmak ücretli değildir.
 • İş arayan hesabından kolayca işveren hesabına geçiş yapabilirsiniz.
 • Başvuran adaylarla hızlıca iletişime geçmek için adaya anlık mesaj gönderebilir ya da adayı telefonla arayabilirsiniz.
 • Aynı telefon numarası ile işveren ve aday hesabı oluşturabilmek mümkündür.
 • Profilinizde bulunan işyeri bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Sadece telefon numarası değişikliği yapılamamaktadır.
 • İstediğiniz zaman telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile hesabınıza erişebilirsiniz.
 • Ek ilan hakkı mail yoluyla talebiniz doğrultusunda tanımlanır.
 • İşin Olsun platformu adaylar ve işverenler için güvenli bir alan oluşturmayı hedefler. Örneğin işverenler adayların kişisel numarasını göremezler.
 • İşverenler ilanlarına başvuru yapan adayların profilinde paylaştığı ad-soyad, meslek, adres, eğitim, iş deneyimi gibi özgeçmiş bilgilerini görüntüleyebilir.
 • İşverenler kolayca adayları ile iletişime geçmek istiyorsa ilanlara ‘’Firmayı Ara’’ seçeneği ekleyebilir.
 • İşverenler ilanlara başvuran ve kriterlerine uyan adaylar ile kendi işe alım sürecini yönetebilir.
 • İşveren profilinize firma bilgilerini gerekli alanlara detaylı şekilde ekleyebilirsiniz. Bu adaylarda güven oluşturacaktır.
 • İşverenlerin iş ilanlarında adayda aradığı genel nitelikler ile işin sunduğu maaş ve yol, yemek, sigorta gibi hakların bulunması doğru adayı bulmayı kolaylaştırır.
 • Acil İlan seçeneği ile ilanınızı daha dikkat çekici ve görünür kılarak bu ilanları inceleyen adaylara ulaşabilirsiniz.
 • Yayınlanan ilanlar başvuru almadıysa çalışma türü, pozisyon ve başvuru türü haricindeki bilgilerin içeriğini düzenleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.
 • Yayınladığınız ilanı kolayca ‘’İlanı Pasif Yap’’ seçeneği ile yayından kaldırabilir, 60 gün içerisinde ilanı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm bu özellikleri ve kolay, hızlı ve kullanışlı arayüzü sayesinde İşin Olsun ile aradığınız elemanı kolayca bulun!

Okumaya Devam Et

Popüler