Davraz’ın etrafına 6 km. çit çekilecek

ABONE OL
Ağustos 25, 2015 22:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Davraz Kayak Merkezinde kamp yapan takımların ve vatandaşların oteller bölgesine koyun ve keçilerin gelmesinden rahatsız olması üzerine yaşanan gelişmelerde son noktaya gelindi.

Özellikle koyun ve keçilerin otellerin kapılarına kadar gelmeleri, çoban köpeklerinden sporcuların korkmaları üzerine bölgede otlatma yasağının gündeme gelmesi konunun mahkemeye taşınmasına neden olmuştu.

Davraz Kayak Merkezinin çevresindeki köylerde yaşayan vatandaşlar konuyu mahkemeye taşımış ve hayvan otlatma yasağı konulamayacağı mahkeme tarafından karara bağlandı.

Bunun üzerine Valilik çözümü Davraz Kayak Merkezinin sınırlarını telle çevirmekle buldu. Davraz’ın tapuda kayıtlı bulunan kamp merkezi bölümü telle çevrilecek.

Davraz Kayak Merkezinin çevresine 5 bin 812 metre tel çit çekilecek. Bunun anlamı Davraz’ın çevresine yaklaşık 6 km.’lik tel çit çekilmesi demek.

Davraz Kayak ve Kamp Merkezinin çevresinin tel çit ile çevrilmesi ihalesi 2 Eylül’de yapılacak. İşlemin Kasım ayı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP