Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Davraz’da koyun koyuna mücadele’

Isparta Davraz Dağı Kulovası’nın

Isparta Davraz Dağı Kulovası’nın otlatmasına kapatılmasına tepki gösteren Büyük Hacılar ve Küçük Hacılar Köylülerinin atığı dava sonuçlandı.

2. Asliye Hukuk Mahkemesi yazın futbol takımlarının kamp yaptığı tesislerin bulunduğu ovada hayvan otlatmanın engellenemeyeceği yönünde karar verdi.

OTEL KAPANMA NOKTASINA GELMİŞTİ

2012 yılında Isparta Davraz’da Sirene Otel’in önce kapatılması sonrasında ise satış kararı alınmıştı. İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Özdemir’in konu ile ilgili tepkisini değerlendiren milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise, “Eğer, oradaki hayvan kokusu camların açılmasına engel olacak ölçülere vardıysa orda bir problem vardır. İkinci bir önemli olay ise sporcuların korktuğu diğer bir olay ise hayvanın olduğu yerde kene vardır. Onlarda burada zaman geldiğinde çıplak ayakla spor yaptıkları için kenenin neden olduğu KKKA hastalığı konusunda endişeleri vardır. Dediğim gibi bugün burada suni bir gündem yaşıyoruz. En kısa sürede de çözülecektir. Bu konu hakkında sıra ile ilgili arkadaşlar ile görüşeceğim” açıklamasında bulunmuştu.

‘Davraz’da koyun koyuna mücadele’ video haberi için tıklayınız