Bağlantıda Kalın

Isparta

Davraz için herkes bir adım atsın

Yayınlanma

,

Basın Kulübü’ne dün akşam konuk olan Isparta Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir, Davraz Kayak Merkezi ve Isparta’nın turizm potansiyeli ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Davraz Kayak Merkezi ile ilgili önemli atılımların yapılması gerektiğine vurgu yapan Özdemir, “Afyonkarahisar bu anlamda Isparta’dan bir adım daha önünde gidiyor” diye konuştu.
Davraz Kayak Merkezi’nin Isparta’nın çok önemli bir değeri olduğuna işaret eden Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir, “Biz bu kayak merkezini nasıl daha iyi tanıtırız, nasıl daha iyi hizmet vermesini sağlarız onun derdindeyiz” dedi.  Fevzi Özdemir şöyle konuştu: “Davraz’dan yaz kış faydalanabilmesi için kışın kış sporları yazın ise sporcuların yüksek rakımlı kamplarda kondisyon çalışabilmeleri için burayı sporculara açtık. Biz aslında yaz kamplarını başlatıp sporcuları davet ettiğimiz zaman biz çobanlarımızla anlaşmıştık. Ancak bir gün geldi ki bu anlaşma bozuldu.  Ama bir gün geldi çobanımız artık burası bizim yerimiz deyip yayılınca orası kapanmak zorunda kaldı. Dibimizde Afyonkarahisar buradaki bu pazarı gördü ve büyük projelerle büyük yatırımlar yaptılar. Alt yapı meselelerini bitirdiler. Biz bir davarla uğraşırken onlar daha büyük düşünüp daha büyük işler yaptılar. Bizi katladılar.”
80 BİN KARTPOSTAL PROF. DR. ÇARIKÇI’DAN
Davraz ile ilgili 10 bin kartpostal projesinin büyük ilgi gördüğünü belirten Fevzi Özdemir, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin İlker Çarıkçı’nın bu projeye destek vereceğini söyledi. Özdemir, “Biz tekrar kartpostal nostaljinin yeniden canlandırılması ve Davraz Kayak Merkezi’nin tanıtılması için böyle bir adım attık. Bu kartpostalları herkesin bir tanıdığına bu kartı göndermesini istiyoruz. Bu bir katkıdır. Hem nostalji yeniden canlanacak hem de Isparta’nın bu değeri yeniden canlanacak. 80 bin adet kartı Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı istedi. Bunları 80 bin öğrenci velisine göndermek istediğini söyledi.  Bizim maksadımız zaten buydu. 10 bin diye çıktık ama kampanya aldı başını gitti. Herkesin aynı duyarlılığı göstereceğine biz eminiz. İnşallah amacına ulaşır diye düşünüyoruz. Bu projenin desteklenmesi ve sahip çıkılması gerekiyor.”
BİR HAZİNEYE ZARAR VERMEYİZ
Gölcük Milli Parkı2nda gerçekleştirilmesi düşünülen projelere tepki gösterenleri eleştiren Fevzi Özdemir, “Bir hazineye kimse zarar vermek istemez. Biz de bunu istemiyoruz. Yapacağımız projeler kesinlikle Gölcük’ün dengesine dokunmayacak projeler. Biz koruyarak kullanalım diyoruz. Yıllardır Gölcük kullanılmadan öylece duruyor. Biz hem koruyalım hem kullanalım diyoruz” diye konuştu. Özdemir şunları söyledi: “Doğayı severleri rahatsız edecek bir durum yok. Gölde deniz bisikleti olsun diyorlardı. O makinenin yağı göle zarar verir diye o bisikleti bile koymayacağız denilen o derece hassas bir proje. Araç trafiğinin de olmayacağı bir sistem düşünüyoruz. Bir botanik bahçeden bahsediyoruz. Isparta’nın önemli değerlerini ön planda tutan bir değerden bahsediyoruz. Oradaki tepede dağcılıkla ilgili bir proje uyguluyoruz. Yani tamamen doğa yanlısı projeler. Bir at çiftliği kuruyoruz. Küçük hayvanat bahçeleri yapmak istiyoruz. İnsanların balık tutmasıyla ilgili projeler uygulamak istiyoruz. Futbol sahası da yapmak istiyoruz. Gölcüğü yapılaşmaya soktuğunu zaman içinden çıkılmaz. Bir takım gelip konaklamak istiyorsa Milas’ta konaklasın diyoruz. Koruyarak kullanmayı düşünüyoruz. Burası hazine gibi. Kimse bu hazineye zarar vermek istemez.”

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

3 Aralık 2023 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HAVVANA YAVUZ
H.SULTAN MAH.3412 SOK.NO:26
H.SULTAN CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

MEHMET KENCER
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖYÜ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY CAMİİ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

BEBEK ŞAKAR
HATAY
H.SULTAN MEZARLIĞI
H.SULTAN MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

Tural, İYİ Parti’den Aday Adaylığını resmen açıkladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığından aday adaylığı dolayısıyla istifa eden Ahmet Tural, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için İyi Parti’den Isparta Belediye Başkan Aday Adaylığını resmen açıkladı. Çok kalabalık bir topluluk ile parti binasına kadar yürüyen ve salona sığmadıkları için açıklamasını parti binası önünde yapan Tural, “Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz” dedi.

Birlik binası önünde toplanan ailesi, oda, kooperatif başkanları yönetim denetim kurulu üyeleri ve vatandaşla birlikte yoğun bir kalabalık eşliğinde İyi Partiye yürüyerek gelen Ahmet Tural, parti yönetimi tarafından karşılandı. Tural, parti yöneticilerine çiçek takdim etti. Ardından aday adaylığı müracaatını yaptı. Tural’a Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi İyi Parti rozetini taktı.

KALABALIK PARTİ BİNASINA SIĞMADI

Reklam

Coşkulu kalabalığın parti binasına sığmaması nedeniyle Ahmet Tural, aday adaylığı açıklamasını parti binası önünde yaptı. İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Ahmet Tural’ın Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu aldık. Hayırlı olsun, kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanı Aday Adaylığı sayısının artması, partimizin ne kadar cazibe merkezi haline geldiğinin göstergesidir. Bu da bize mutluluk veriyor. İnşallah 31 Mart’ta büyük zafer elde ederek Isparta’yı İYİ Belediyecilikle tanıştıracağız. Tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural, Isparta’yı İyi Parti Belediyeciliğiyle buluşturacaklarını belirterek “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Cesurlar Hareketinden ilham alarak, ‘Sevdamız Isparta için yapacaklarımız var’ diyerek Isparta’yı İYİ Parti belediyeciliğiyle buluşturma gayesiyle ilk adımımızı bugün atmanın coşku ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Yaklaşan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizden Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu için sizlerin huzurundayım. Bizler İYİ’ler olarak, seçimlerde ilimizde, ilçelerimizde ve beldelerimizde çok büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır. Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. 30 yıllık idarecilik tecrübemizden edindiğimiz bilgi birikimiyle Ispartamızı ayağa kaldıran, güzellikleri teşvik edecek iyi düşünceler ve projelerimizle insana, doğaya saygılı İYİ Belediyeciliği Ispartamıza yansıtmak istiyoruz” dedi.

DERDİMİZ DE SEVDAMIZ DA ISPARTA

Reklam

‘Derdimiz de sevdamız da Isparta’ diyen İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural “Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin inşallah. Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatımda parti binamıza gelerek beni yalnız bırakmayan, aldığım her kararda yanımda olan, aile fertlerime, partimizin değerli teşkilatına, esnaflarımıza ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adayı olan tüm dava arkadaşlarıma da başarılar dilerken, derdini olmayanın sevdası olmaz bizim derdimizde sevdamızda Isparta temennisiyle hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum” dedi.

PARTİLİLERE KARANFİL DAĞITTI

Konuşması alkışlarla sık sık kesilen Tural, daha sonra partililere karanfil dağıttı. Tekrar parti binasına çıkan Tural, burada parti yöneticileriyle bir süre sohbet ettikten sonra esnafı ziyaret ederek, bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

2 Aralık 2023 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

İSMAİL HAKKI ÇEKİRDEKÇİ
KEÇECİ MAH. 2323 SOK. USTAM VADİ SİT. C / BLOK K.3 NO.12
HALIKENT CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

ÜMMÜ GÜLSÜM ARLI
BURDUR / BUCAK
BUCAK CAMİİ
BUCAK MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

CAVİT ÇİĞDEM
GÜLCÜ MAH.119 CAD.NO.123
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ YILDIZ
ATABEY / PEMBELİ KÖYÜ
ATABEY / PEMBELİ KÖY CAMİİ
ATABEY / PEMBELİ KÖY MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler