Dağ – 2

Dağ – 2

ABONE OL
Şubat 18, 2017 19:27
Dağ – 2
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arkadaşım, yakın dostum Mehmet Ünser hocamın ısrarlı isteği ile gündemime almıştım. Oğlumla sinema koltuğuna oturduğumuzda tatlı bir heyecan içindeydik. Film Suriye’de Daeşli teröristlerin bir kadın rehineyi infaz hazırlıklarıyla başlıyor.

Bütün dünyanın artık ezbere bildiği bu iğrenç görüntüler ülkemizin gururu olan bordo bereli askerlerimizin anlık saldırısıyla temizlendi. Kurtulan kadın bir gazetecidir ve haber yapmak için geldiği savaş ortamından tim tarafından kurtarılmıştır.

Hikaye Dağ filminin devamı niteliğinde, eğer izlediyseniz problemli bir askerle, arkadaşı olan iyi bir üniversite eğitim almış kısa dönem askerin dağdaki röle istasyonunun çalışır durumda tutulması için yaşadıklarını konu alıyordu. Bu defa iki kafadar terhislerine yakın özel kuvvetlerin seçmelerine katılmak isterler ama birinin ayağında diğerinin omzunda kurşun yarasından dolayı platin bulunmaktadır. Her türlü engellemeye ve ağır eğitime rağmen özel kuvvetlere katılmayı başarırlar. Bu arada eğitim görüntülerinin Eğirdir’de çekildiğini belirtmeliyim.

Gazeteci bayanın kurtarılma işi onların katıldığı ilk operasyondur. Geri dönerken her biri kendi çapında bir değer olan arkadaşları ile yüzlerce teröriste karşı koyarlar. Sınırlarımıza yaklaştıkları sırada bir Türkmen köyüne gelirler. Buraya gelecek bir helikopterle ülkemize döneceklerdir, ama aldıkları bilgi teröristlerin bu köyde katliam yapacakları şeklindedir. Ortak kararlarıyla telsizler kapatılır, büyük bir al bayrağı her yerden görülebilecek yüksek bir yere asarlar ve altında savunma kararı alırlar. Yani bayrağımızın dalgalandığı yer vatandır ve korunması gereken yerdir. Daeşli katiller tank ve her türlü ağır silahlarla yüzlercesi kuduz köpek gibi köye saldırırlar. Özel kuvvetlere bağlı bu tim atalarından aldığı güçle yine bir destan yazarlar. Tim komutanı dahil bazı arkadaşlarını şehit verirler ancak köyü de kurtarırlar.

Film doğal abartıdan uzak ama duygu dolu tam bir aksiyon filmi olmuş. Heyecan bir an olsun eksilmiyor. Tim komutanının ağzından dökülen özlü sözler yapılan işe ayrı bir derinlik kazandırıyor. Biz isimsizleriz, ülkemizin insanımızın bekası için sessizce ölürüz. Bizlerin öldüğünü insanımız bilmez ama biz biliriz ki bağımsız devletimizin menfaatleri bu şekilde korunacaktır. Evet ilk defa bir Türk gazetecinin teröristlerden kurtarılması sırasında yaşananlar halka duyurulacaktır. Dağ-2 hem Türk filmciliğinin geldiği yeri göstermesi, hem de özel kuvvetler mensuplarını anlatması bakımından ilgi çekici sahnelere hazır olun. Dağ-2 filmini fırsat bulup izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Ön sıramızda oturan üniversite öğrencisinin arkadaşlarına söylediği, bu filmi babamla yan yana izlemek isterdim sözü hala kulaklarımda çınlıyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0