Çünür otogar alanı için önemli uyarı

Çünür otogar alanı için önemli uyarı

ABONE OL
Mart 25, 2016 07:01
Çünür otogar alanı için önemli uyarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Projesi hazırlanan ve önümüzdeki ay ihaleye çıkarılması planlanan Çünür Yeni Otogar için inşaat işiyle uğraşanlara ve müteahhitlere çağrıda bulunan Başkan Günaydın, “Bugünden itibaren burada herhangi bir sosyal donatı alanı alma ihtiyacımız kalmamıştır” dedi.

Isparta Belediyesi’nin, bir yıldan buyana büyük uğraş verdiği Çünür Mahallesi’ne yapılacak olan Yeni Otogar Projesi’nde sona gelindi. 200 dönümlük alanda, 75 bin metrekare oturum alanına sahip olacak ve içerisinde 1350 araçlık otoparkı, gül bahçeleri ve alışveriş merkezlerinin de yer alacağı otogar alanında arsa alım işlemleri tamamlandı.

Belediyenin teknik ekibiyle projede gelinen son aşamayı değerlendiren Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, bugüne kadar çalışmalar kapsamında otogar alanında arsa alımları gerçekleştirdiklerini ve bunun içerisinde inşaat firmaları tarafından getirilen sosyal donatı alanlarının da bulunduğunu hatırlattı.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, bugün itibariyle burada herhangi bir sosyal donatı alanı alma ihtiyaçlarının kalmadığını duyurdu. Başkan Günaydın’ın konuya ilişkin yaptığı açıklaması şöyle:

“Isparta için gerekli ve gelecekte de uzun süre hizmet verecek olan bir projeyi ürettik. Bir yıldan bu yana çalıştığımız otogar projesi netleşti. Kısa bir süre sonra da ihalesi gerçekleştirilecek.

200 dönümlük bir alan için başlanan projede satın almaları bitirdik. Bir miktarda bu çalışmalar içerisinde inşaat firmaları tarafından getirilen sosyal donatı alanları da oldu. O şekilde aldıklarımızda oldu.

Şu anda bunu özellikle tüm inşaat yapanlara, müteahhitlerimize duyurmak istiyorum. Bugünden itibaren burada herhangi bir sosyal donatı alanı alma ihtiyacımız kalmamıştır. Hiçbir sosyal donatı alanı alınamayacaktır, bu kapanmıştır. Bunu özellikle deklare etmek istiyorum.

Sosyal donatı alanı için şu andan itibaren ilişki kuran, irtibat kuran, alan veren, satan alan varsa da bizim onların mağdur olma olaylarıyla da ilgimiz yoktur. Hiçbir zaman alınmayacaktır, bitmiştir.

Özellikle belirtiyorum ki; Hem bir miktar kalan arsa sahipleri hem de bir miktar da sosyal donatı arayışı içerisinde olan müteahhitler için bir yanlışlıkları olmasın diye haber veriyorum. Bunu özellikle duyuruyorum. Bu karar ekibimizle, kurulumuzla alınmıştır.

Projemiz içerisinde 75 bin metrekarelik inşaat alanı, 1350 araçlık otoparkı, büyük gül bahçeleri, alışveriş merkezleri var. Yaşayan otogar projemiz var. Bunlar neticeye varmıştır. Önümüzdeki ay ihalesini yapacağız. Isparta’mızın simgesel, fonksiyonlu ve geleceğe dayanıklı bu yapımızın Isparta halkımıza hayırlı olması temennisinde bulunuyorum”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
  • Anonim

    en uygun yer cünür mahalasidir oto garın yapılacagı alanda yerleşim yoktur cokta musayit yeri

  • hasan ılıca

    yapma başkan çünür olmaz şehirçilik anlayışı bu değildir rant düşünmeyin şehir görüntüsü verecekseniz her ilde otagarlar il dışındadır ısparta içinde akkent-aliköy hacılar veya sav en uygunu buralardır sizin çünür dediğiniz yer zaten şehrin içinde kaldı iyi düşünün yazık olur


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0