Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı

Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünde

Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Ardından Garnizon Şehitliği’nde aziz şehitlerimiz anıldı.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine; Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Törende sırasıyla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Ardından başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Tören İstiklal Marşımızın okunması ve şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle son buldu.

Çelenk sunma töreninin ardından törende hazır bulunanlar Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen anma programına iştirak etti. Burada tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti sunularak İl Müftüsü Bayram Şahin tarafından dua okundu. Ardından Vali Baruş ve katılımcılar şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktılar.

Vali Baruş aziz şehitlerimizin kabirleri başındaki yakınlarıyla da bir süre sohbet ederek taziye dileklerini yineledi.