DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3557461,22%
Isparta
18°

PARÇALI BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Çözüm sürecini Isparta'da AK Partililere anlattı

ABONE OL
Nisan 27, 2013 17:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Isparta Öğretmenevi’nde çözüm sürecine yönelik düzenlenen toplantıda partililere seslendi.AK Parti’de 10 yıldır alınları ak bir şekilde halkla bir araya geldiklerini kaydeden Aydın, bunun yaptıkları icraatlardan kaynaklandığını söyledi. “Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır” anlayışından hareketle siyaset yaptıklarını belirten Aydın, şöyle konuştu: “Biz siyaseti amaç olarak değil, insanlara hizmet etmek adına araç olarak kullandık. Siyaset yaparken zorluklarla karşılaştık ama hep milletin duasını aldık. Halkın her türlü sorununu çözmeye çalıştık.

Bizi diğer partilerden ayıran en önemli özelliğimiz bu “AK Parti’nin, önce milletin gönlünde kurulduğunu ifade eden Aydın, şunları söyledi: “AK Parti milletin zorlamasıyla teşkilatlarını kurdu, diğer partiler nasıl? 3-5 kafadar bir araya gelir bir parti kurarlar, partinin programını, tüzüğünü yazar çizerler, sonra yerele iner. Biz de yerelden genele çıktı. Milletin duası, desteği ile parti teşkilatları daha sonra kuruldu. AK Parti, ilk seçimde yüzde 34 gibi bir oyla tek başına iktidar oldu” Yaptıkları hizmetlerle oy oranlarla 7-8 seçim geçirmelerine rağmen oy oranlarını sürekli artırdıklarını bunun da kendilerinin doğru yolda olduğunu gösterdiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu: “Bu durum aslında omuzlarımızdaki yükü daha da artırıyor. AK Parti bir davası olmasına rağmen ideolojik bir siyasi hareket değil. Biz siyasetin merkezine insanı oturtuyoruz. O insan kim olursa olsun önemli değildi. Dağdaki çobandan Cumhurbaşkanı’na kadar. Her kim yaşıyorsa bu ülkede birinci sınıf olmayı hak ediyor”

Hiçbir zaman bölgesel siyaset, dinsel ve etnik milliyetçilik yapmadıklarını vurgulayan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye çok farklı etnik yapılardan müteşekkil. Türkiye’de, büyük çoğunluğu Türk olmasına rağmen diğer etnik yapılar var. Biz, bütün bu etnik yapılarla birlikte tek milletiz dedik. Hepimiz tek milletin unsurlarıyız dedik. Bugüne kadar ki politikalarımızda da her bir vatandaşımızı asli vatandaş olarak gördük ve onlara hizmet etmeyi bir borç olarak gördük. İnsanı yaşatarak devleti yaşatmaya çalıştık. Kurulduğumuzdan bu güne kadar milletin hassasiyetlerinden hiç sapmadık. Şehitlerimizin değerleriyle hiç çelişmedik”

Türkiye’nin 10 yılda aldığı mesafenin kolay gerçekleşmediğini kaydeden Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Buralara gelene kadar önümüze bazı engeller çıkardılar. 5 sene önce partimizi kapatmaya çalıştılar.

Ergenekon ve Balyoz’u hatırlayın. Çeteleri, mafyaları hatırlayın. Bu ülke, AK Parti iktidar olana kadar, aslında iktidarlar tarafından yönetilmiyordu. Muktedir olan başkalarıydı. Askeri vesayet, bürokratik oligarşi vardı.

Herkes kendi alanında kraldı ve iktidara çok sınırlı bir alan bırakılmıştı. Bu alanı aşıldığı zaman darbe yapılırdı. AK Parti ile birlikte bütün bu gelişmelerin yanında hukuk reformları oldu, adalet sağlandı. Hukuk ve yargı reformları ile artık Türkiye’de hiç kimse sorgulanamaz değil. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü kalmamıştır. Artık darbeciler yargılanabiliyor.”

Türkiye’de muhalefet sorunu olduğuna dikkat çeken Aydın, Türkiye’de muhalefetin bugünkü gibi davranmaya devam etmesi halinde AK Parti’nin iktidarını sürdüreceğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP