Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’nin yeni İl Başkanı Vedat Şenol oldu

CHP’de Isparta İl Başkanlığı

CHP’de Isparta İl Başkanlığı kongresi bugün gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı kongreyi daha önce de il başkanlığı görevinde bulunan Vedat Şenol kazandı. CHP’nin yeni İl Başkanı Şenol, partisinde değişim süreci ve yerel seçimlere ilişkin önemli mesajlar verdi.

Sonucu merakla beklenen il başkanlığı kongresi bugün gerçekleştirildi. Isparta Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kongreye CHP Isparta Milletvekili Yalım Halıcı, Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Antalya Milletvekili Aliye Coşar, CHP İl Başkanı Tansel Dilaver, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, siyasi partilerin temsilcileri ve partililer katıldı.

Mevcut başkan Tansel Dilaver’in yeniden aday olmadığı kongrede daha önce il başkanlığı yapan Vedat Şenol, Ahmet Tunçbilek ve Şenay Külcü Günay’ın listeleri yarıştı.

2012-2014 yılları arasında da il başkanlığı görevinde bulunan CHP İl Başkan Adayı Vedat Şenol ise, partisinde yeniden yapılanmanın olması gerektiğini ifade ederek, yerel seçim sürecine değindi.

Konuşmaların ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları kabul edildi. Daha sonra seçime geçildi.

Gerçekleştirilen seçimi 119 oyla Vedat Şenol kazandı. Diğer adaylar Şenay Külcü Günay 89 ve Ahmet Tunçbilek 40 oy aldı. Bu sonuçlarla CHP’nin yeni İl Başkanı daha öncede il başkanlığı görevinde bulunan Vedat Şenol oldu.